Weekend w Lublinie zapowiada się ciekawie, a to za sprawą propozycji, jakie przygotowały lubelskie instytucje kultury. Sprawdźcie, gdzie możecie pójść i co zobaczyć na żywo i online.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Warto wybrać się na spacer do lubelskiego skansenu, gdzie jest możliwość zwiedzania indywidualnego. Wszystko jednak musi odbywać się zgodnie z wytycznymi sanitarnymi. Każdy zwiedzający musi poruszać się w maseczce i zachowywać odstęp co najmniej dwóch metrów od innych.

Wejście do Muzeum jest możliwe przez budynek recepcji od al. Warszawskiej, natomiast wyjście bramą za muzealnym miasteczkiem na ul. Agronomiczną. Muzeum czynne jest w godzinach od 9 do 17.

Bilety wstępu otrzymacie w cenie 12 zł (normalny), 6 zł (ulgowy), 30 zł (rodzinny za okazaniem: „Karty Dużej Rodziny”, „Regionalnej Karty Dużej Rodziny” lub karty „Rodzina 3+”). Dzieci do lat 7 wstęp wolny.

Spacer po Ogrodzie Botanicznym

Codziennie od godziny 11 do 17 możecie odwiedzić Ogród Botaniczny UMCS. Zwiedzanie musi odbywać się jednak z wytycznymi sanitarnymi, z którymi będziecie musieli zapoznać się przed wejściem na teren Ogrodu. Szklarnie, Dworek Kościuszków oraz kawiarenka “Wrzosowa Chatka” nie są dostępne do odwołania.

Bilety możecie kupić w kasie przy wejściu w cenie 6 zł (bilet normalny), 3 zł (bilet ulgowy) oraz 15 zł (rodzinny do 5 osób. 2 osoby dorosłe + 2-3 dzieci – powyżej 5 lat lub 1 osoba dorosła + 3-4 dzieci – powyżej 5 lat).

Centrum Spotkania Kultur

W Centrum Spotkania Kultur możecie zobaczyć między innymi wystawę “Pomiędzy ilustracją a abstrakcją” – Amadeusz Popek (Galeria CSK „Ciche Kąty”). Wystawa prezentuje prace graficzne i rysunkowe stworzone przez artystę na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Wystawę możecie zobaczyć wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu pod nr telefonu: (81) 441 56 10 lub mailowo: malgorzata.ploskon@spotkaniakultur.com. Czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10, 12 i 14, a w weekend o 14 i o 16. Jednocześnie zwiedzać ją może nie więcej niż 6 osób. Wstęp jest bezpłatny.

Zwiedzić możecie również dwie inne wystawy w galeriach CSK: „Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński” oraz „Forma • Kolor • Kostium. Zofia de Ines”. Są one dostępne bezpłatnie, jednak również po uzgodnieniu mailowym lub telefonicznym.

Wystawa z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II

Przed Zamkiem Lubelskim można oglądać wystawę pt. Jan Paweł II. Honorowy Obywatel Lublina. W stulecie urodzin. Znajdziecie na niej między innymi archiwalne zdjęcia papieża z jego wizyt na KUL oraz pielgrzymek do Lublina. Wystawa jest bezpłatna i znajduje się przed wejściem do Muzeum Lubelskiego.

Zalew Zemborzycki

Wybierając się nad Zalew Zemborzycki możecie skorzystać między innymi z wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego. Dostępne są już rowery wodne, piłki, rowery górskie, a także kajaki i windsurfing. Wypożyczalnia sprzętu wodnego i rekreacyjnego znajduje się w pobliżu ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Możecie z niej skorzystać od godziny 10 do 20.

Aktualny cennik rozrywki znajdziecie tutaj

Muzeum Historii Miasta Lublina

Możecie już zwiedzać Muzeum Historii Miasta Lublina, które znajduje się w Bramie Krakowskiej. Znajdziecie w nim wyjątkowe muzealne eksponaty związane z historią naszego miasta, jak obrazy, elementy strojów czy dawne monety. Dla tych, którzy wejdą na najwyższą kondygnację muzeum czeka niespodzianka – widok na przepiękną panoramę Lublina.

Bilety do Muzeum możecie nabyć w kasie przed wejściem w cenie 5,50 zł (bilet normalny) oraz 4,50 (bilet ulgowy). Wystawę możecie zwiedzić od 9 do 17 od piątku do niedzieli.

A online…

Centrum Historii Sportu na Arenie Lublin

Centrum Historii Sportu przygotowało wystawę online o Janie Pawle II, która rok temu zagościła w murach Areny Lublin. „Jan Paweł II. Sportowiec i Turysta” to wystawa, która cieszyła się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny, bo została wypożyczona między innymi stowarzyszeniu Polonii we Włoszech.

Wystawę możecie zobaczyć tutaj

ACK UMCS “Chatka Żaka”

Chatka Żaka przygotowała propozycję filmową. W niedzielę (24 maja) o godzinie 18 będziecie mogli zobaczyć jeden z filmów prezentowanych w ramach cyklu: Łącza kultury. Seans w starym kinie. Przed każdą projekcją online usłyszycie słowo wstępu od Piotra Kotowskiego, przewodniczącego Stowarzyszenia Filmowego CinéEuropa, wiceprzewodniczącego Polskiej Federacji DKF oraz rektora Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu.

Transmisja będzie dostępna tutaj

Teatr Andersena

W sobotę, 23 maja o g. 12:00 na profilu Facebookowym teatru czeka nas premierowa emisja piosenki finałowej ze spektaklu „Pippi Långstrump”, pt. „Tu mieszkam właśnie ja”.

Teatr regularnie prezentuje też archiwalne rejestracje wideo spektakli z kolekcji Teatru Andersena. Od piątku, 22 maja, od godz. 9:30 do niedzieli, 24 maja, godz. 22:00 będzie dostępny spektakl pt. “Grzeczna” Grzeczna (od 5 lat) w reż. Aleksandry Konarskiej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments