Targi Książki i Prasy Historycznej w CSK

0
361

Już we wrześniu Lublin zmieni się w stolicę historii. W naszym mieście będzie zorganizowanych wiele wydarzeń związanych z propagowaniem historii naszego kraju. Festiwal Historii bez Liku rusza już w dniach 18-20 września.

Jednym z wydarzeń towarzyszących festiwalowi będą Targi Książki i Prasy Historycznej, które zostaną zorganizowane w Centrum Spotkania Kultur. Wydarzenie zgromadzi największe, historyczne wydawnictwa oraz instytucje czy uczelnie.

W czasie targów, które zostaną zorganizowane w Centrum Spotkania Kultur będzie można odwiedzić liczne stoiska wystawców i zakupić wyjątkowe pozycje literatury – nie tylko historycznej, a także uczestniczyć w spotkaniach autorskich. Wstęp na targi będzie bezpłatny.

Podczas wystawy na stoisku Wydawnictwo Znak znajdziecie nową książkę Normana Daviesa. Pierwsza autobiografia wybitnego historyka, autora przełomowego Powstania ‘44 opowiada o rodzinie, dorastaniu w Bolton, karierze nauczyciela, związkach z Polską, samochodach, futbolu, trudnych decyzjach, odważnych celach. Wszystko w charakterystycznym, erudycyjnym daviesowym stylu – pełnym anegdot i z szerokim tłem historycznym, a także z ostrym realizmem – bez grama idealizacji, za to ze szczyptą angielskiego humoru.

W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie znajdą się następujący wystawcy: Muzeum Historii Polski, Archiwa Państwowe, Instytut Pamięci Narodowej, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, Wydawnictwo DiG, Książki z pasją, Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk, Wydawnictwo Sejmu, Klinika Języka, Wydawnictwo LIRA, PWN, Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, Szarfa, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Wydawca, Archiwum Państwowe w Przemyślu, Instytut Historii im. Tadeusza Manteuffla PAN, Księży Młyn Dom Wydawniczy, Martinka Księgarnia Autorska Bis, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, BONI LIBRI, Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo AGORA.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments