Kreatywne zajęcia z robotyki i programowania dla najmłodszych. To wszystko oferuje Akademia Młodego Inżyniera, która wystartowała 16 września w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym. Spotkania kierowane są do dzieci w wieku od 6 do 13 lat.

Podczas zajęć dzieci będą miały okazję budować roboty i uczyć się programowania. Dzięki Akademii młodzi inżynierowie będą mogli poznać zagadnienia techniczne, fizyczne i matematyczne. Nauczą się również świadomie korzystać w swoim codziennym życiu z możliwości, jakie oferuje nowoczesna technologia.

– Akademia Młodego Inżyniera to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu w kreatywny sposób. Zajęcia nie tylko rozwijają umiejętności logicznego myślenia, programowania, techniki, fizyki i matematyki, ale również uczą rozwiązywania problemów i pracy zespołowej – podkreśla Agnieszka Antolak, koordynator Akademii w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Podczas zajęć dzieci będą m.in. budować roboty z klocków LEGO WeDo, nauczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch, tworząc swoje autorskie programy, gry i pokazy multimedialne oraz kodowania niesamowitych światów z wykorzystaniem języka programowania Python. Jeden semestr obejmuje 12 spotkań, które odbywają się raz w tygodniu. Pełen kurs z jednego przedmiotu trwa 2 semestry i obejmuje dwa poziomy trudności zajęć.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments