Targi pracy na Politechnice Lubelskiej. Przyjdź i poznaj ofertę

0
134

Ponad 40 wystawców z 15 branż weźmie udział w 22. edycji targów pracy pt. „Inżynier na rynku pracy”, które odbędą się we wtorek (22 listopada). Wydarzenie trwać będzie od godziny 9:30 do 14:00 na Wydziale Mechaniczny Politechniki Lubelskiej.

Targi umożliwiają studentom odnalezienie się na współczesnym rynku pracy, dzięki czemu kandydat wie, jakie są trendy i w jakim kierunku kształtować swój profil zawodowy. Ponadto zdobywa informacje, których nie znajdzie w ofercie pracy, a także często poznaje zespół, z którym będzie współpracować. Z kolei pracodawcom pozwalają na bliższe poznanie przyszłych pracowników.

– Przed nami dzień pełen inspirujących spotkań. Będą przedstawiciele takich branż, jak mechaniczna, IT, elektrotechnika oraz finansowa. Zaprezentują oni atrakcyjne oferty pracy, praktyk oraz staży. Będzie to okazja do skutecznej wymiany informacji oraz wzajemnych oczekiwań pomiędzy pracodawcą a studentem, czy absolwentem – mówi Anna Mazur-Sokół, koordynator Biura Karier i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym Politechniki Lubelskiej.

Aby studenci mogli jak najlepiej przygotować się do rozmów z pracodawcami na miejscu będą czekali doradcy zawodowi, którzy skonsultują dokumenty aplikacyjne, a także podpowiedzą, jak dobrze wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

– Co roku blisko dwa tysiące absolwentów Politechniki Lubelskiej wchodzi na rynek pracy. Szukają ofert m.in. w takich obszarach, jak: IT, budownictwo, finanse, zarządzanie, transport czy inżynieria środowiska – wylicza Anna Mazur-Sokół.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments