Stolica Lubelszczyzny od początku roku pracuje na dobry sezon turystyczny. Lokalna Organizacja Turystyczna Metropolia Lublin w tym tygodniu zachęca turystów do odwiedzenia miasta i jego okolic na międzynarodowych targach turystycznych FITUR 2022 w Madrycie. To kontynuacja aktywnych działań promujących Lublin rozpoczętych w poprzednim roku.

Targi FITUR w Madrycie trwają od 19 do 23 stycznia. To jedno z największych na świecie wydarzeń, podczas których państwa, miasta i regiony mają okazję zaprezentować swoją ofertę turystyczną. Co więcej, to pierwsze od początku pandemii targi branżowe, które w 2021 roku zdecydowały się wrócić do stacjonarnej formy i utrzymać ją w roku 2022. LOT Metropolia Lublin korzysta więc z okazji i już drugi rok z rzędu zachęca do przyjazdu do Lublina jako jeden z wystawców Polskiego Stoiska Narodowego tworzonego przez Polską Organizację Turystyczną.

W czasie pandemii podróże zagraniczne stały się skomplikowane przez ograniczenia przemieszczania się. Jednak dla turystów z Hiszpanii i Portugalii nie powinno to stanowić problemu to najlepiej wyszczepione społeczeństwa w Europie. Stąd aktywna promocja Polski, w tym Lublina, na rynku iberyjskim – mówi Krzysztof Raganowicz, prezes LOT Metropolia Lublin.

Na zeszłorocznych targach pokazane zostało, że zaprezentowanie liczącego ponad siedem wieków miasta wnosi do krajowej oferty urok nowości. Ten urok podziałał na Hiszpanów, skoro Lublin pojawił się w nawet w artykule dziennika El Pais. W tym roku LOT Metropolia Lublin pokazuje nie tylko atrakcje miasta i obszaru metropolitalnego, ale też ofertę przedstawicieli lokalnej branży gotowych na hiszpańskojęzycznych turystów.

Lokalna organizacja turystyczna chce jak najlepiej wykorzystać targi, by pokazać atuty Lublina. Dlatego już teraz pokazuje, że w przyszłym roku miasto będzie Europejską Stolicą Młodzieży, a cały sezon 2023 będzie pełen atrakcji i wydarzeń dla młodych z kraju i z zagranicy. Hiszpanie z tej grupy dobrze znają Lublin, w końcu to jedna z najliczniejszych nacji studentów zagranicznych w mieście.

Dodatkowo Lublin to prężny ośrodek turystyki medycznej, chętnie wybierany przez mieszkańców Europy Zachodniej. Dlatego na targi pojechali również przedstawiciele Klastra Lubelska Medycyna – firma Clinic Hunter, która zajmuje się zachęcaniem zagranicznych pacjentów do korzystania z usług m.in. lubelskich klinik.

LOT Metropolia Lublin targami FITUR 2022

To jedna z najmłodszych lokalnych organizacji turystycznych w Polsce, powstała w połowie 2020 roku jako wyraz wsparcia Miasta Lublin dla dotkniętej pandemią lokalnej branży turystycznej. Stowarzyszenie działa na terenie Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego i po półtora roku działalności zrzesza już 70 członków. Oprócz Lublina są to okoliczne gminy, instytucje kultury, obiekty noclegowe i gastronomiczne, przewodnicy, przedstawiciele sportu i przedsiębiorcy turystyczni.

Fot. Materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments