Teatr Muzyczny. Jakie spektakle zobaczymy w lutym

0
291

Przez cały luty będziemy mogli zobaczyć wyjątkowe spektakle w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Wśród propozycji znalazł się między innymi „Kot w Butach”, „Skrzypek na Dachu” i Kraina Uśmiechu.

Kot w Butach

Kot w butach to przedstawienie dla dzieci przygotowane na podstawie bajki Jana Brzechwy, które zobaczymy 6 lutego o godzinie 12 i 7 lutego o godzinie 10. Jednak Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu również nowe postaci. Młodziutka publiczność będzie więc mogła śledzić nieznane dotąd historie o najsłynniejszym kocie i jego panu Janku. Wśród wielu przygód spotykają oni na swojej drodze przemądrzałe kuropatwy, dzielne zające, a także czarownicę i czarnoksiężnika, który zmienia się w groźnego lwa, sprytną żmiję, a nawet w mysz.

Muzykę do przedstawienia napisał Janusz Baca, a choreografię ułożyła Izabela Krupka. Bilety można nabyć w cenie 40 i 50 zł w kasie biletowej teatru i pod numerem telefonu: 81 532 96 65 lub 502 662 956.

Po Polsku z Muzycznym na Walentynki

12 lutego o godzinie 18 i 13 lutego o godzinie 17 z okazji walentynek teatr zaprasza w emocjonującą podróż przez polską muzykę rozrywkową od lat 80. do współczesności. Znane wszystkim utwory zostały na nowo zaaranżowane zyskując świeże brzmienie. Widzowie usłyszą piosenki m.in. z repertuaru Andrzeja Zauchy, Marka Grechuty, Czesława Niemena, Lombardu, Anny Jantar, Kayah & Bregovicia czy Edyty Geppert.

Wystąpią soliści Teatru Muzycznego: Kamila Lendzion, Dorota Szostak-Gąska, Paulina Janczaruk, Jakub Gąska i Patryk Pawlak, a także artyści chóru, tancerze baletu i band Teatru Muzycznego. Bilety można nabyć w cenie 60 i 70 zł w kasie biletowej pod nr telefonu: 81 532 96 65 lub 502 662 956.

Kraina Uśmiechu

„Kraina uśmiechu” to romantyczna historia rozgrywająca się w egzotycznej scenerii. Będziemy mogli zobaczyć ją 18 i 19 lutego o godzinie 18.

Liza zakochuje się w pięknym księciu Su-Czongu, i w jednej chwili podejmuje decyzję o wyjeździe do Chin i o poślubieniu swojego ukochanego. W ten sposób, pod romansowym konwencjonalnym kostiumem, pojawia się inny temat: spotkanie dwóch równorzędnych kultur – Zachodniej Europy i Chin, i próba dialogu pomiędzy nimi. Finał ujawnia ironiczny, pełen tragizmu sens tytułu tej późnej operetki z okresu tauberowskiego, trudnej do zakwalifikowania, spoglądającej w stronę opery. Wykonania odbywają się za zgodą wydawnictwa Josef Weinberger Ltd.

Bilety możecie nabyć w cenie 80 i 100 zł w kasie teatru pod numerem telefonu: 81 532 96 65 lub 502 662 956.

O Krasnoludkach i Sierotce Marysi

„O Krasnoludkach i Sierotce Marysi” to bajka dla dzieci przygotowana na podstawie baśni literackiej Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”. Zobaczymy ją 24 lutego o godzinie 10.

Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu nowe postaci, uwspółcześnił bajkę. Młodziutka publiczność będzie więc mogła śledzić nieznane dotąd historie o krasnoludkach i o sierotce Marysi.

Teksty piosenek napisał Jerzy Turowicz, muzykę skomponował Janusz Baca. Bilety można nabyć w kasie teatru w cenie 40 i 50 zł lub pod nr telefonu: 81 532 96 65 i 502 662 956.

Skrzypek na Dachu

„Skrzypek na dachu” to jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz pisarza Szolema Alejchema. Spektakl zobaczymy 26 lutego o godz. 18:00 i 27 lutego o godzinie 17:00.

Osadzony w realiach carskiej Rosji sprzed wieku ukazuje codzienne życie mieszkańców Anatewki – i Żydów, i gojów. Głównymi postaciami są mleczarz Tewje, jego żona Gołda i ich młode córki.

Premiera lubelskiego przedstawienia „Skrzypka…” w reżyserii Zbigniewa Czeskiego miała miejsce na scenie legendarnego Domu Kultury Kolejarza. Ten sam (a jednak trochę inny…), wciąż cieszący się wielką popularnością wśród widzów można oglądać na scenie teatru od 2002 roku.

Bilety można nabyć w cenie 80 i 100 zł w kasie teatru i pod nr telefonu: 81 532 96 65 i 502 662 956.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments