Teatr Muzyczny w czerwcu. Spektakle dla dużych i małych

0
145

Czerwiec w Teatrze Muzycznym w Lublinie rozpocznie się od spektaklu dla najmłodszych „Królewna Śnieżka” i „Kot w butach”. Tydzień później zobaczymy „Barona Cygańskiego” i „Zemstę Nietoperza”.

Królewna Śnieżka

Królewna Śnieżka to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych bajek. Jej baletowa wersja skomponowana na podstawie libretta Witolda Borkowskiego i Stanisława Piotrkowskiego przez Bogdana Pawłowskiego w 1970 r. przyniosła autorowi ogromną popularność i nie słabnącą sympatię młodych widzów, których kilka pokoleń przeżywało taneczne przygody bohaterów. Losy dobrej i pięknej, lecz niestety znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki oraz siedmiu wesołych krasnali dostarczają dzieciom niezapomnianych emocji.

Choreografia, reżyseria i inscenizacja jest dziełem Viletty Suskiej, dyryguje Przemysław Fiugajski, a barwną scenografię oraz kostiumy zaprojektowała Anna Bobrowska-Ekiert. Czas trwania spektaklu to około 2 godziny. W trakcie spektaklu jest jedna przerwa.

Spektakl zobaczymy 1 i 2 czerwca o godzinie 10:00 oraz 5 czerwca o godzinie 16:00. Bilety możecie nabyć w kasie biletowej w cenie 40 i 50 zł. Skontaktować się z kasą można pod numerem telefonu: 502 662 952 lub 81 532 96 65.

Kot w butach

Kot w butach to przedstawienie dla dzieci przygotowane na podstawie bajki Jana Brzechwy. Jednak Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu również nowe postaci. Młodziutka publiczność będzie mogła śledzić nieznane dotąd historie o najsłynniejszym kocie i jego Panu Janku. Wśród wielu przygód spotykają oni na swojej drodze przemądrzałe kuropatwy, dzielne zające, a także czarownicę i czarnoksiężnika, który zmienia się w groźnego lwa, sprytną żmiję, a nawet w mysz. Muzykę do przedstawienia napisał Janusz Baca. Choreografię ułożyła Izabela Krupka.

Spektakl będzie grany 8 czerwca o godzinie 9:00 i 12:00. Bilety możecie nabyć w kasie biletowej w cenie 40 i 50 zł. Skontaktować się z kasą można pod numerem telefonu: 502 662 952 lub 81 532 96 65.

Baron Cygański

Baron Cygański to z pewnością najpopularniejsze i najbardziej lubiane dzieło J. Straussa. Historia pięknej Cyganki – Saffi i jej miłości do węgierskiego szlachcica – Barinkaya, stała się inspiracją dla wielu pięknych melodii oraz malowniczych scenerii. Cygański żywioł przeplata się tu z wiedeńską elegancją, humor z refleksją, wielkie sceny zbiorowe z nastrojowymi ariami i duetami a muzyka J. Straussa nie wymaga rekomendacji.

Do zrujnowanej posiadłości, na której swój obóz rozłożyli Cyganie, (a według legendy znajduje się zakopany stary turecki skarb) powraca po światowych wojażach syn dawnego wojewody Sandor Barinkay. Otrzymuje od starej Cyganki Czipry wróżbę o nieodległym wzbogaceniu się i ożenku. W stosunku do jego osoby ma plany Kalman Żupan – handlarz świń, ojciec pięknej Arseny, w której jednak kocha się syn jej guwernantki Ottokar. Żupan inicjuje spotkanie z Barinkayem, podczas którego młodzieniec zakochuje się w Arsenie i deklaruje chęć zawarcia małżeństwa. Arsena stawia jednak warunek – wyjdzie tylko za barona.

Spektakl zostanie zagrany 11 czerwca o godzinie 18:00 oraz 12 czerwca o godzinie 17:00.
Bilety możecie nabyć w cenie od 80 do 100 zł. Skontaktować się z kasą można pod numerem telefonu: 502 662 952 lub 81 532 96 65.

Zemsta Nietoperza

„Zemsta nietoperza” Johanna Straussa uznana została za arcydzieło operetki wiedeńskiej. Po pierwszym wystawieniu zdobyła wszechświatową sławę i do dziś niepodzielnie króluje w repertuarach największych teatrów operowych. Wspaniała muzyka – walce, polki, arie oraz intrygujące, pełne humoru libretto, w doskonałym tłumaczeniu Juliana Tuwima zobaczymy na scenie tym razem w reżyserii Artura Barcisia.

Spektakl zobaczymy 17, 18, 24 i 25 czerwca o godzinie 18:00. Bilety możecie nabyć w cenie od 80 do 100 zł. Skontaktować się z kasą można pod numerem telefonu: 502 662 952 lub 81 532 96 65.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments