Teatr Muzyczny w Lublinie. Jakie spektakle zobaczymy w grudniu

0
175

Będzie coś dla najmłodszej publiczności, a jednocześnie dla pasjonatów klasycznej, światowej muzyki. Przez cały grudzień w Teatrze Muzycznym w Lublinie będziemy mogli zobaczyć wyjątkowe spektakle i koncerty. Sprawdźcie, na co warto się wybrać.

Kot w Butach

„Kot w Butach” to przedstawienie dla dzieci przygotowane na podstawie bajki Jana Brzechwy. Jednak Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu również nowe postaci. Młodziutka publiczność będzie więc mogła śledzić nieznane dotąd historie o najsłynniejszym kocie i jego Panu Janku.

Spektakl zobaczymy 1 i 2 grudnia o godzinie 10. Bilety do nabycia w kasie teatru w cenach od 40 do 50 zł.

Skrzypek na Dachu

„Skrzypek na Dachu” to jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz pisarza Szolema Alejchema. Osadzony w realiach carskiej Rosji sprzed wieku ukazuje codzienne życie mieszkańców Anatewki – i Żydów, i gojów. Głównymi postaciami są mleczarz Tewje, jego żona Gołda i ich młode córki.

Spektakl zobaczymy 4 grudnia o godzinie 18:00 i 5 grudnia o godzinie 17:00. Bilety do nabycia w kasie teatru w cenach od 70 do 90 zł.

Kraina Uśmiechu

„Kraina Uśmiechu” to romantyczna historia rozgrywająca się w egzotycznej scenerii. Liza zakochuje się w pięknym księciu Su-Czongu, i w jednej chwili podejmuje decyzję o wyjeździe do Chin i o poślubieniu swojego ukochanego. W ten sposób, pod romansowym konwencjonalnym kostiumem, pojawia się inny temat: spotkanie dwóch równorzędnych kultur – Zachodniej Europy i Chin, i próba dialogu pomiędzy nimi.

Spektakl zobaczymy 10 i 11 grudnia o godzinie 18:00. Bilety do nabycia w kasie teatru w cenach od 70 do 90 zł.

O Krasnoludkach i Sierotce Marysi”

„O Krasnoludkach i Sierotce Marysi” to bajka dla dzieci przygotowana na podstawie baśni literackiej Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”. Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu nowe postaci, uwspółcześnił bajkę.

Spektakl zostanie zagrany 15 i 16 grudnia o godzinie 10. Bilety można nabyć w kasie teatru w cenach od 40 do 50 zł.

Sylwester

Strauss Gala, Wielki Koncert Sylwestrowy – to muzyczna podróż do baśniowej krainy walca, czyli muzyka znakomitego rodu Straussów. W koncercie wystąpią soliści Teatru. O warstwę muzyczną zadba Orkiestra Teatru Muzycznego w Lublinie pod batutą Łukasza Sidoruka. W oryginalnych choreografiach zobaczymy tancerzy baletu. Na scenie pojawią się także artyści chóru.

Widowisko będzie można zobaczyć 31 grudnia o godzinie 17 i 21. Bilety do nabycia w kasie teatru w cenie 150 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments