Teatr Muzyczny w Lublinie wraca do gry (repertuar na czerwiec)

0
466

„Trzy razy Piaf”, „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, a także „W duecie z Muzycznym” – między innymi to czeka na mieszkańców Lublina w czerwcu w Teatrze Muzycznym. Przedstawiamy repertuar wydarzeń na czerwiec.

Czerwiec rozpocznie się od spektaklu dla najmłodszej publiczności. Z okazji Dnia Dziecka, w niedzielę (30 maja) o godzinie 16 i w poniedziałek (1 czerwca) o godzinie 10 dowiemy się czegoś więcej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Spektakl ten to bajka dla dzieci przygotowana na podstawie baśni literackiej Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu nowe postaci, dzięki czemu uwspółcześnił bajkę.

Młodziutka publiczność będzie więc mogła śledzić nieznane dotąd historie, a wśród wielu przygód spotkają oni między innymi gęsi, żabę która śpiewać nie potrafi, ale śpiewa, lisa Sadełko. Teksty piosenek napisał Jerzy Turowicz, a muzykę skomponował Janusz Baca. Bilety dostaniecie w kasie teatru w cenie 40 i 50 zł.

Drugi spektakl to propozycja dla nieco starszych. „Trzy razy Piaf” zobaczymy w sobotę (12 czerwca) o godzinie 18 i w niedzielę (13 czerwca) o godzinie 17. Bilety dostępne są w cenach od 70 do 90 zł.

Spektakl muzyczny wyreżyserowany przez Artura Barcisia jest opowiedziany piosenkami Edith Piaf. W artystkę wcielają się trzy aktorki, które reprezentują trzy fazy burzliwego życia francuskiej piosenkarki (Piaf kolejno Młoda, Zakochana i Zmęczona). Scena teatru przeobrazi się w jedną z francuskich kawiarni, wśród zgiełku których rozwijała się kariera jednaj z najbardziej wyrazistych postaci francuskiej i światowej kultury. W rolach wcieleń Edith Piaf zobaczymy Anitę Kostyńską, Ewę Kowieską oraz Patrycję Zywert-Szypkę.

W czerwcu będziemy mogli też potańczyć „W duecie z Muzycznym”. Potańczyć dlatego, że spektakl ten to wyjątkowy koncert, na którym usłyszymy takie przeboje, jak „Woman in Love”, „Memory”, „I will always love You” czy „Only You”. Spektakl zobaczymy w sobotę (26 czerwca) o godzinie 18 i w niedzielę (27 czerwca) o godzinie 17. Bilety można nabyć w cenie 60 i 70 zł.

Na scenie wystąpi Kamila Lendzion, Anna Barska, Paulina Janczaruk, Dorota Szostak-Gąska, Jakub Gąska i Patryk Pawlak. Solistom towarzyszyć będzie zespół muzyczny w składzie Małgorzata Papiewska, Adrian Wilga, Piotr Wróblewski Stanisław Błach, Joanna Wróblewska i Wojciech Durak.

Spektakle odbędą się przy zapełnieniu 50 procent widowni. Każdy z uczestników ma obowiązek podczas wydarzenia mieć zasłonięte usta i nos, a także zdezynfekowane przed wejściem dłonie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments