W środę (22 czerwca) w Teatrze Muzycznym w Lublinie o godzinie 10:00 dzieci z Ukrainy będą mogły zobaczyć spektakl „Królewna Śnieżka”. Wersja baletowa tej baśni będzie opowiedziana tańcem.

„Królewna Śnieżka” to jedna z najpiękniejszych bajek. Znaną wszystkim z opowiadań, lektury „Baśni Braci Grimm”, a także z filmu bajkę o królewnie Śnieżce, widzowie zobaczą jako przedstawienie baletowe.

Baletowa wersja „Królewny Śnieżki” skomponowana na podstawie libretta Witolda Borkowskiego i Stanisława Piotrkowskiego przez Bogdana Pawłowskiego w 1970 roku przyniosła autorowi ogromną popularność i niesłabnącą sympatię młodych widzów.

Losy pięknej i dobrej, lecz niestety znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki oraz siedmiu wesołych krasnali od lat dostarczają dzieciom niezapomnianych emocji. Główną rolę w spektaklu zatańczy Sofiya Kiykovska, solistka baletu Teatru Muzycznego w Lublinie, a w świat baśni wprowadzi dzieci wróżka Oksana Huzovata.

Czas trwania spektaklu to ok. 2 godziny. Przewidziana jest jedna przerwa. Bezpłatne zaproszenia dla dzieci i ich opiekunów można odbierać w kasie teatru, od wtorku do piątku w godzinach 12:00–18:00 lub w Dziale Obsługi Widzów, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–15.00. Liczba miejsc ograniczona.

Fot. Materiały prasowe Teatru Muzycznego w Lublinie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments