W trakcie trwania umowy ubezpieczeniowej nabyłeś kolejny pojazd i zastanawiasz się, gdzie go ubezpieczyć? Wiele osób decyduje się na nawiązanie współpracy z dotychczasowym ubezpieczycielem. Jednak czy zawsze to dobry pomysł, który będzie skutkował znaczną zniżką na OC? Dowiedz się więcej.

Ubezpieczenie OC obowiązkowe, a do jego do wykupienia zobligowany jest właściciel auta. Jako że polisa dotyczy konkretnego pojazdu, każdy kolejny samochód musi zostać objęty ochroną.

Od czego zależy cena OC?

To, ile kierowca zapłaci za ubezpieczenie OC, zależy od wielu czynników. Znaczenie ma nie tylko wiek kierowcy czy jego doświadczenie w prowadzeniu pojazdów, ale również sam samochód – jego rocznik, marka, pojemność silnika itp.

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe może we własnym zakresie szacować ryzyko ubezpieczeniowe, dlatego w celu poznania konkretnej oferty należy dokonać kalkulacji.

Dwie polisy OC u tego samego ubezpieczyciela a zniżki

Trudno jednoznacznie określić, czy wykupienie dwóch polis na różne auta w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym będzie pozwalało na uzyskanie dodatkowych zniżek. Wszystko zależy od wewnętrznej polityki danego ubezpieczyciela.

Jeżeli więc chcesz dowiedzieć się, gdzie i na jakich warunkach wykupisz ubezpieczenie samochodowe, należy zgłosić się do kilku towarzystw. Dopiero na podstawie konkretnych kalkulacji będzie można podjąć decyzję.

Jak pokazuje doświadczenie innych kierowców, najczęściej wykupienie kolejnej polisy samochodowej dla innego auta u tego samego ubezpieczyciela nie przynosi większych profitów. Z tego powodu część osób decyduje się na wykupienie polisy w dwóch różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Niższe OC a ubezpieczenie dla floty

Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku flot pojazdów firmowych. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych proponuje bowiem preferencyjne warunki polisy OC w przypadku samochodów służbowych. W tym przypadku warunki ustalane są bardzo indywidualnie.

O korzyściach wynikających z wykupienia polisy flotowej dla pojazdów firmowych można przeczytać w artykule dostępnym pod adresem: https://rankomat.pl/samochod/czy-oplaca-sie-ubezpieczac-dwa-auta-u-jednego-ubezpieczyciela.

Jak znaleźć najtańsze OC samochodu?

Jeżeli jesteś klientem indywidualnym, który chce wykupić OC dla dwóch samochodów, możesz samodzielnie dotrzeć do najtańszej oferty. Wcale jednak nie oznacza to konieczności zbierania danych we własnym zakresie – dobrą opcją jest skorzystanie z internetowej porównywarki ubezpieczeniowej. Za pomocą dostępnego tam kalkulatora szybko oszacujesz wysokość składki proponowaną przez wiele firm.

Cała procedura sprowadza się do wypełnienia formularza – odpowiadania na pytania dotyczące właściciela auta, innych użytkowników oraz samego pojazdu. Na tej podstawie szacowane jest ryzyko ubezpieczeniowe, będące podstawą wyliczeń składki. W odpowiedzi otrzymujesz listę ofert – to konkretne ceny ubezpieczenia OC. Jeżeli okaże się, że wśród propozycji znajduje się wyjątkowo korzystna wysokość składki (lepsza niż zaproponowana przez dotychczasowego ubezpieczyciela pierwszego auta), warto się na nią zdecydować.

Pamiętaj! Jeżeli zależy ci wyłącznie na niskiej składce, wybierz najtańsze OC. Cena nie wpływa na zakres ochrony ani sumy gwarancyjne. Nie ma więc sensu przepłacać.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments