Będą koncerty, spektakle dla dzieci, jak i dobrze znane lubelskiej publiczności teatralne hity. Teatr Muzyczny w Lublinie już ogłosił repertuar na nowy rok. Sprawdźcie na co warto się wybrać i co zobaczyć.

Hallo Szpicbródka

Adaptacja sceniczna według scenariusza filmowego Ludwika Starskiego! Dwudziestolecie międzywojenne, Warszawa. Teatrzyk rewiowy „Czerwony Młyn” przeżywa finansowy i artystyczny kryzys. Na scenie i za kulisami, szkoda gadać. Na widowni pustki, a właściciel nie ma już pieniędzy na wypłaty dla artystów. Gdy w Teatrze pojawia się komornik i chce zająć majątek Teatru, niespodziewanie pojawia się także elegancki dżentelmen, inżynier Fred Kampinos i proponuje swoją pomoc w ratowaniu sceny bo… kocha Teatr? A może ma zupełnie inny cel? Bardziej od tego, co dzieje się na scenie, interesuje go jednak tancerka Anita i sąsiadujący z teatrem Bank…

„Hallo Szpicbródka” zobaczymy w piątek (14 stycznia) i w sobotę (15 stycznia) o godzinie 18:00. Bilety można nabyć w cenie 70 i 90 zł w kasie teatru (tel. 81 532 96 65 lub kom. 502 662 956).

O Krasnoludkach i Sierotce Marysi

„O Krasnoludkach i Sierotce Marysi” to bajka dla dzieci przygotowana na podstawie baśni literackiej Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”. Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu nowe postaci, uwspółcześnił bajkę. Młodziutka publiczność będzie więc mogła śledzić nieznane dotąd historie o krasnoludkach i o sierotce Marysi.

Spektakl możemy zobaczyć w środę (19 stycznia) i w czwartek (20 stycznia) o godzinie 10:00. Bilety do nabycia w cenie 40 i 50 zł w kasie biletowej (tel. 81 532 96 65 lub kom. 502 662 956).

Baron Cygański

Baron Cygański to najpopularniejsze dzieło J. Straussa. Historia pięknej Cyganki – Saffi i jej miłości do węgierskiego szlachcica – Barinkaya, stała się inspiracją dla wielu pięknych melodii oraz malowniczych scenerii. Cygański żywioł przeplata się tu z wiedeńską elegancją, humor z refleksją, wielkie sceny zbiorowe z nastrojowymi ariami i duetami a muzyka J. Straussa nie wymaga rekomendacji.

Barona Cygańskiego będziemy mogli zobaczyć w sobotę (29 stycznia) o godzinie 18:00 oraz w niedzielę (30 stycznia) o godzinie 17:00. Bilety możecie nabyć w cenie 70 i 90 zł w kasie biletowej ( tel. 81 532 96 65 lub kom. 502 662 956)

Fot. Teatr Muzyczny w Lublinie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments