W związku z trwającą epidemią koronawirusa w kraju i zakazem organizowania żadnych wydarzeń, Teatr Osterwy wychodzi z propozycją spektakli online. W środę (1 kwietnia) zobaczymy „Diabła i tabliczkę czekolady”, a w środę (8 kwietnia) spektakl „Książę i żebrak”.

Spektakl „Diabeł i tabliczka czekolady” zobaczymy o godzinie 20. Spektakl wyreżyserował Kuba Kowalski. Zobaczymy w nim między innymi dziewicę konsekrowaną, hodowcę lwów z Wojciechowa, pięciokrotną dzieciobójczyni, niepełnosprawnych z domu opieki, którzy domagają się uznania ich potrzeb seksualnych, nastolatki nawiedzone przez diabła, homoseksualistę, który rozpaczliwie pragnie wyleczyć się ze swojej orientacji. Bohaterowie reportaży Pawła Piotra Reszki układają się w barwną plejadę postaci i w obraz Polski magicznej, zabobonnej i pełnej sprzeczności.

W rolach głównych zobaczymy Martę Ledwoń, Edytę Ostojak, Jolantę Rychłowską i Ninę Skołuba-Urygę.

Natomiast „Książę i żebrak” to spektakl, który przez jakiś czas nie był grany w teatrze. Online będziemy mogli go zobaczyć o godzinie 12. Został wyreżyserowany przez Pawła Aignera. Opowiada losy Tomka Canty, który mieszka w jednej z najgorszych dzielnic Londynu. Canty to chłopiec, który żebraniem i kradzieżami musi zarobić na rodzinę. W tym samym czasie na dworze królewskim żyje młody książę Walii Edward, syn Henryka VIII. Pewnego dnia zupełnie przypadkiem chłopcy się spotykają, okazuje się, że są niemal identyczni. W wyniku zamiany strojów książę trafia na bruk, a żebrak na salony.

W rolach głównych zobaczymy Daniela Dobosza (Tomek Canty), Krzysztofa Olchawa (Jan Canty) oraz Jolantę Rychłowską (Leonora Canty). Scenografię do spektaklu stworzył Pavel Hubička, natomiast za kostiumy odpowiedzialna jest Zofia de Ines.

Linki do spektakli znajdziecie w poście udostępnionym przez Teatr Osterwy na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments