Teatr Stary w Lublinie poszukuje do stałej współpracy wolontariuszy. Zgłaszać mogą się osoby od 16 lat wzwyż, które, niezależnie od płci i wieku, kierowane ciekawością, chęcią samodoskonalenia i chęcią niesienia pomocy, zgodzą się nieodpłatnie zaangażować do pracy na rzecz teatru.

Wolontariusze poszukiwani są do obsługi widowni, między innymi do sprawdzania biletów, pracy w szatni, udzielania informacji o teatrze i repertuarze widzom, działaniach promocyjnych, między innymi do kolportażu afiszy, ulotek, składanych repertuarów i różnych form aktywności na Facebooku. Zaangażować się można również w pomoc przy realizacji projektów Teatru Starego.

Kto jest poszukiwany?

Teatr poszukuje ludzi otwartych, zorientowanych na kulturę i twórczość, posiadających swoje pasje, którymi chcieliby się podzielić, takie jak znajomość języków obcych, umiejętności plastyczne, fotograficzne, zainteresowania teatralne, filmowe, muzyczne, którymi pragną wzbogacić swoje życie osobiste i zawodowe o nowe doświadczenie. Jednocześnie poszukiwane są osoby odpowiedzialne, sumienne, pracowite i poważnie traktujące swoje obowiązki. Doświadczenie w pracy wolontariusza nie jest wymagane.

– Wolontariuszy traktujemy jako członków zespołu teatru. Chcielibyśmy, żeby stali się nie tylko pracownikami, ale i widzami, a z czasem miłośnikami teatru. Będziemy dbać o to, aby mogli brać udział w obsługiwanych imprezach (wejściówki). Będziemy dzielić z nimi blaski (kontakt z artystami, wstęp na zaplecze teatru) i cienie (niestandardowe godziny pracy, nieprzewidziane wydarzenia i działania) wspólnej pracy twórczej i mamy nadzieję, miłej atmosferze – informuje Teatr Stary.

Wolontariusze wezmą udział w szkoleniach przygotowujących do pracy w teatrze (z obsługi widowni, z historii teatru, z pomocy osobom z niepełnosprawnościami, przeciwpożarowe). Zdobyte u nas doświadczenie będzie owocować przez całe życie zawodowe. Na życzenie wolontariusza wystawione mu zostanie zaświadczenie dla potrzeb jego dalszej kariery.

Wszyscy zainteresowani proszeni są o przesyłanie do 29 sierpnia wypełnionych formularzy zgłoszeniowych na adres elektroniczny: wolontariat@teatrstary.eu. Formularz dostępny jest tutaj lub w kasie teatru.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments