W dniach 14-17 czerwca Teatr Stary w Lublinie zaprasza na kolejną edycję festiwalu upamiętniającego Danutę Szaflarską „Śleboda/Danutka”. Tym razem Gongiem Danutki zostaną uhonorowane dwie aktorki: Magdalena Cielecka i Maja Ostaszewska.

W programie spektakle, koncerty, rozmowy o polskim filmie i teatrze. W ostatni dzień festiwalu, 17 czerwca na Rynku Starego Miasta odbędzie się koncert, podczas którego dwie aktorki zostaną uhonorowane Gongiem Danutki: tegorocznymi laureatkami są Magdalena Cielecka i Maja Ostaszewska. Nagroda „Gong Danutki” nawiązuje do słynnego gongu, który po raz pierwszy zabrzmiał na scenie wspaniale odrestaurowanego Teatru Starego w Lublinie w dniu pierwszego pokazu filmowego jesienią 2012 r.

Od czwartku (20 kwietnia) można nabywać bilety na wydarzenia. Dla osób do lat 30 w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży, przewidziano zniżki na zakup wejściówek.

Koncert plenerowy „W blasku nocy” połączony z wręczeniem Nagrody „Gong Danutki” zaplanowano na 17 czerwca (sobotę) o godz. 20. Wystąpią m.in. Ralph Kaminski, Mela Koteluk, Piotr Zioła. Koncert będzie podróżą nawiązującą w subtelny sposób do aury letniego wieczoru i nocy zawartej w „Poemacie o mieście Lublinie” Józefa Czechowicza.

Ceny biletów (miejsca siedzące, nienumerowane): I strefa: 150 PLN – bilet normalny, 120 PLN – bilet ulgowy, 75 PLN – bilet młodzieżowy (do 30. roku życia); II strefa: 100 PLN – bilet normalny, 80 PLN – bilet ulgowy, 50 PLN – bilet młodzieżowy (do 30. roku życia).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments