Teatroterapia Lubelska wspiera niepełnosprawnych. Przekaż 1,5 proc. podatku

0
78

Poprzez teatr niepełnosprawni otwierają się na świat – mówi Maria Pietrusza-Budzyńska, która od lat prowadzi Fundację Teatroterapia Lubelska. Fundacja pomaga osobom z niepełnosprawnościami odkrywać swoje pragnienia i potrzeby. Teraz również my możemy im pomóc, przekazując 1,5 procent podatku.

– Dzięki pieniądzom z 1,5 proc. możemy spełniać marzenia naszych podopiecznych. Czasem jest to np. stworzenie scenografii do spektaklu – wyjaśnia Maria Pietrusza-Budzyńska, teatroterapeuta i prezydent Fundacji Teatroterapia Lubelska. Fundusze są również potrzebne na stworzenie kostiumów, ich szycie, a także materiały.

Teatroterapia jest skuteczna między innymi dlatego, że przed osobami z niepełnosprawnościami otwiera świat. – Świat w dosłownym tego słowa znaczeniu. Teatr to dostęp do literatury, muzyki, ludzi, przeżywania, emocji, podróży, ładnego ubrania i słuchania interesujących rozmów – mówi szefowa fundacji.

JAK POMÓC

– w rozlicze­niu podatkowym wpisując:
FUN­DACJA TEATROTER­APIA LUBEL­SKA nr KRS 0000316868

– lub rozliczając PIT online za pomocą strony PITtax.pl

– można również wspomóc naszą Fun­dację przekazu­jąc darow­iznę, którą w przyszłym roku będziesz mógł odliczyć od podatku::
KONTO BANKOWE BANK MIL­LEN­NIUM W WARSZA­WIE S.A O/LUBLIN
23 1160 2202 0000 0001 3759 4114

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments