Akcja łyżeczka. Ruszają przygotowania do Nocy Kultury

0
89

Masz w domu nieużywaną warząchew? A może jakieś inne zdekompletowane łyżki zalegają na dnie szuflady? Teraz możesz dać im drugie życie i pozwolić, by zabłysnęły w czasie Nocy Kultury (Lublin, 1/2 czerwca 2024), jako część instalacji artystycznej!

– Noc Kultury coraz bliżej. Wszyscy powoli przygotowujemy się na to wielkie święto kultury. Chcemy, aby nasze miasto znów zaskoczyło mieszkańców i mieszkanki, stałych bywalców, a także gości i gościnie. Postaramy się Lublin odmienić, zaczarować, a może nawet smacznie „udekorować”. Co ważne, każdy może się do nas przyłączyć. Wystarczy przynieść łyżkę. Zbieramy łyżki w całości wykonane z metalu, każdej wielkości i zastosowania. Mogą być powyginane i stare, ale czyste – opowiada Joanna Wawiórka-Kamienicka, dyrektorka Nocy Kultury.

W przestrzeni Lublina, na tę jedną wyjątkową noc, pojawi się instalacja przygotowana przez Agatę Zwierzyńską oraz oczywiście wszystkich, którzy przyniosą łyżki. Artystka pracuje w Galerii Białej, ale znana jest też publiczności Nocy Kultury m.in. z dwóch spektakularnych instalacji, których była współautorką (romantyczne lampiony z sukienek, Świeciuchy z ulicy Żmigród z 2015 roku).

– Chętnie poznamy historię Waszych łyżek. Należały do kompletu po ukochanej babci? To była jedyna łyżka, z którą pojechałaś/pojechałeś na studia do nowego miasta? A może zupełnie nie wiesz, skąd się wzięła w Twojej szufladzie? Wystarczą dosłownie dwa – trzy zdania, a my stworzymy z tego wirtualną galerię na naszym profilu na Facebooku oraz prawdziwą, zbudowaną z łyżek instalację artystyczną, którą zobaczymy w czerwcu podczas Nocy Kultury. Jeszcze nie wiemy, gdzie będzie stała łyżkowa instalacja. To zależy między innymi od Was i od tego, ile łyżeczek zbierzemy – dodaje Joanna Wawiórka-Kamieniecka.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy przynieść łyżki do Warsztatów Kultury w Lublinie mieszczących się przy ulicy Grodzkiej 7, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00-17.00. Na pierwszym piętrze znajduje się specjalna skrzynia, do której można je wrzucić.
Akcja łyżeczka trwa do piątku, 19 kwietnia 2024 r.

Źródło: Warsztaty Kultury

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments