Od soboty (28 sierpnia) do poniedziałku (30 sierpnia) mieszkańcy mogą wziąć udział w ostatnich już plenerowych warsztatach na placu Litewskim. Podpowiadamy, czego będzie się można nauczyć i jak można się zapisać.

Na warsztatach „T-shirt pattern zastosowana zostanie stara metoda sięgająca tysięcy lat – stemplowanie tkanin klockami drzeworytniczymi. Uczestnicy użyją gotowych bawełnianych koszulek, na których przy pomocy stempli będą odbijać motywy roślinne. Jeśli znana jest wam idea zero waste, możecie przynieść ubranie, któremu chcecie dać drugie życie lub tkaninę, którą chcecie ozdobić.

Kolejne warsztaty, w których możecie wziąć udział to warsztaty mydlarskie. Dowiecie się na nich, jak dawniej produkowano mydło. Następnie wykonacie kostki glicerynowego mydła o różnorodnych kształtach, zapachach i kolorach.

Ostatnie warsztaty, na które możecie się zapisać to workoplecaki. Podczas warsztatu zaprojektujecie i stworzycie plecak, w którym dziecko może nosić swoje skarby. Plecak będzie też idealny na książki do angielskiego, strój na basen lub inne zajęcia fizyczne.

Program

T-shirt pattern

Prowadzenie: Hanna Konieczkiewicz

Kiedy: 26.08.2021., godz. 17.00
Gdzie: Plac Litewski przed budynkiem Muzeum Narodowego w Lublinie
Dla kogo: dla dorosłych
Zapisy

Warsztat mydlarski

Prowadzenie: Renata Płoskoń

Kiedy: 28.08.2021., godz. 11.00
Gdzie: Plac Litewski przed budynkiem Muzeum Narodowego w Lublinie
Dla kogo: dla dzieci od 5 lat wraz z opiekunem
Zapisy

Workoplecak
Prowadzenie: Lui Zaporowska

Kiedy: 30.08.2021., godz. 17.00
Gdzie: Plac Litewski przed budynkiem Muzeum Narodowego w Lublinie
Dla kogo: dla dzieci od 6 lat wraz z opiekunem
Zapisy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments