Tomaszów Lubelski to miasto położone w centralnej części Roztocza, w którym nie brakuje miejsc idealnych dla wielbicieli zimowych sportów.

Siwa Dolina

Miłośnikom narciarstwa biegowego z pewnością przypadnie do gustu kompleks polan otoczonych leśnym krajobrazem. Na nazywanej potocznie przez mieszkańców „Siwce” znajduje się 6 tras o różnej długości i poziomie trudności. Najkrótsza ma 1 km, najdłuższa 5 km. Wszystkie rozpoczynają się na stadionie sportowym i oświetlonym torze nartorolkowym, które znajdują się przy Ośrodku Sportu i Rekreacji „Tomasovia” przy alei Sportowej 8. Jedna z nich o długości 1200 metrów jest w pełni oświetlona do godz. 22, co pozwala na uprawianie sportów również po zachodzie słońca.

W Ośrodku Sportu i Rekreacji „Tomasovia” działa również wyciąg narciarski. Umiejscowiony jest przy trasie zjazdowej o długości 400 m i różnicy poziomów równej 70 m. Orczykowy wyciąg ma długość 260 m.

Biała Góra” Justynówka

Do tomaszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Tomasovia” należy również wyciąg narciarski. Wyciąg orczykowy znajduje się 5 km od Tomaszowa Lubelskiego. Położony jest na północnym stoku wzniesienia Biała Góra. Jest oświetlony, ratrakowany i możliwe jest jego sztuczne naśnieżanie. Umiejscowiony jest przy trasie zjazdowej o długości 400 m i różnicy poziomów równej 70 m. Orczykowy wyciąg ma długość 260 m. Nachylenie stoku wynosi około 14 proc.

Szopowe

Około 30 km od Tomaszowa znajduje się stok narciarski Szopowe. Idealny do nauki jazdy na nartach lub desce stok znajduje się na górze Młynarce. W ośrodku znajdują się 4 trasy zjazdowe: dla początkujących (60 i 200 m) oraz dla zaawansowanych (300 m i 400 m). Możemy tam również udać się na tor saneczkowy. Do dyspozycji mamy tu 3 wyciągi linowe.

Jacnia

Znajdujący się około 20 km od Tomaszowa Lubelskiego ośrodek wypoczynkowy to idealne miejsc dla osób ceniących sobie połączenie aktywności i wypoczynku. Znajdują się tu dwa wyciągi orczykowe: jeden o długości 200 m, drugi 460 m. Po wyjechaniu nimi na górę mamy możliwość zjazdu 6 trasami. Poza tradycyjnymi sportami zimowymi, jak narty lub snowboard możemy tu również spróbować jazdy na pontonach śnieżnych tzw. snowtubing.

Chełmowa Góra

Jeden z najbardziej popularnych stoków narciarskich w Krasnobrodzie. Ośrodek dysponuje też armatką śnieżną, ratrakiem oraz jest oświetlony. Orczykowy wyciąg ma około 400 m oraz 3 trasy zjazdowe o długości 450 m do 600 m. Znajduje się tu również wypożyczalnia sprzętu: zarówno nart jak i desek snowboardowych. Skorzystacie tu też z pomocy instruktora narciarskiego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments