Podcasty, czyli audycje, których za pomocą strony internetowej lub aplikacji w telefonie można słuchać o dowolnej porze, zrewolucjonizowały w ostatnim czasie sposób, w jaki na co dzień wiele osób zdobywa wiedzę albo dostarcza sobie rozrywki. Wybraliśmy najlepsze 10 z nich do słuchania w trakcie narodowej kwarantanny.

Podcasty mogą przybierać formę monologu czy rozmowy, wywiadu z interesującymi gośćmi. Ich treści dostępne są w formie audio, czyli do słuchania – dzięki temu możemy zabrać je ze sobą wszędzie i słuchać nawet wykonując inne czynności, np. sprzątając w domu czy wykonując ćwiczenia fizyczne. Ogromną zaletą podcastów, jest fakt, że są za darmo. W bibliotece podcastów niemal każdy znajdzie coś interesującego dla siebie, są komedie, rozmowy z celebrytami, podcasty kryminalne, literackie, biznesowe, o planowaniu posiłków i zdrowej diecie, kreatywnym stylu życia, prowadzeniu firmy, oszczędzaniu, odkryciach naukowych, grafice, sztuce – każdy znajdzie audycję, która będzie odpowiadać jego zainteresowaniom. Wybraliśmy kilka, z różnych kategorii specjalnie dla was.

  1. Tu Okuniewska

Są osoby, które umiejętność ciekawego opowiadania o wszystkim mają we krwi. Okuniewska do nich należy. Opowiada o swoich przemyśleniach, życiu na Islandii, terapii i milionie innych spraw, ale robi to w taki sposób, że od jej podcastów nie da się oderwać. Osobiste dramaty i komedie, wieczne zaczynanie od początku, nocne przemyślenia i rzutnik zorzy polarnej – to tematy, których możecie się spodziewać podczas jej audycji.

https://open.spotify.com/show/0kLHKpB3Zilm5YFIjh4J6t

https://www.youtube.com/channel/UCT9eVYzow7G9lnktgSrdx4A

  1. Ja i moje przyjaciółki idiotki

To drugi podcast Okuniewskiej, który jest o miłości, związkach, toksynach i typach wychowanych przez wilki. To ciekawa, słodko-gorzka próba zrozumienia, jak związki wyglądają z drugiej strony. Audycja oparta jest na prawdziwych historiach, które są urozmaicane cytatami z smsów i wiadomości prywatnych.

Podcast znajdziecie na Spotify i YouTube

https://open.spotify.com/show/3cY0d4zhf76UzaA7vKnMGJ

  1. Imponderabilia

Pamiętacie, kiedy ostatnio mogliście wysłuchać wywiadu rzeki, albo niesamowicie ciekawej rozmowy, która trwała prawie 4 godziny i nie była przerywana reklamami? Karol Paciorek idealnie dobiera zarówno gości, jak i tematy swoich audycji. Wśród tematyki każdy znajdzie dla siebie coś interesującego ­– od Roberta Biedronia, przez autorów „Suchara codziennego, aktorów i inne ciekawe osobistości. To naprawdę wciąga.

Podcast znajdziecie na Spotify

https://open.spotify.com/show/69vhRrk4LgJ44HLPb6HHp9?si=Ek0MbWwLSOOnJCpPGeJnjg

  1. Kryminatorium

Podcasty kryminalne to praktycznie audiobooki. Nie ma w nich typowej pogadanki, są opowieści rodem ze słuchowiska radiowego. Przerażające sprawy, które wstrząsnęły Polską. Zbrodnie z Archiwum X, zaginięcia, sylwetki seryjnych morderców. Odpowiedni nastrój podcastów budowany jest przez efekty dźwiękowe (muzykę, strzały z pistoletu, grobowy głos narratora), a niekiedy i dodatkowe materiały. Ich odsłuchiwanie to prawdziwa gratka dla fanów kryminałów.

Podcast znajdziecie na Spotify i YouTube

https://open.spotify.com/show/4wEuac2C7cpuvy8HBjfvW7

https://www.youtube.com/channel/UCvR7rN8Q_SZxE7rVFOMsgVA

  1. Halo, Dziewczyny!

Bardzo inteligentny i zabawny podcast z rozmowami o wszystkim. Prowadzony z pasją i entuzjazmem, za to bez zadęcia. Spotkania z Ulą i Zosią są trochę jak pójście na kawę z dobrą znajomą, a każdy odcinek, mimo że na luzie, ma osobny temat. Czasami tematy są poważniejsze, dotykają relacji damsko-męskich, rodziny i przyjaźni. Są też tematy lżejsze, takie jak: który festiwal muzyczny jest najlepszy, jak dobrze odpoczywać i które filmy oglądamy więcej niż raz.

Podcast znajdziecie na Spotify

https://open.spotify.com/show/4iT4ODtfCtMm6gKGW22Ds7

  1. Zabawy jedzeniem

Myślicie, że da się zrobić świetny program o gotowaniu bez wizji? To absolutnie możliwe. Paulina Nawrocka poprowadzi was przez świat kuchennych eksperymentów z niesamowitym poczuciem humoru, wzbogaconym o wciągające anegdotki kulinarne. „Zabawy jedzeniem” to miejsce pełne dobrego jedzenia, apetycznych historii i gastronomicznych opowieści. Autorka zachwyca się pierogami, płacze ze wzruszenia nad chlebem, wygłupia się nad garnkiem, tłumaczy jak dokarmić zakwas i zastanawia się ile mamy w Polsce rodzajów klusek.

Podcast znajdziecie na Spotify i YouTube

https://open.spotify.com/show/5igXttaN1eH4cnOyg4UnVR

https://www.youtube.com/channel/UCQkjokRnIR0imnEGSh6fPMw

  1. Dział zagraniczny

Maciej Okraszewski wyszukuje i publikuje materiały o ciekawych wydarzeniach zagranicznych, które podobno „polskiego czytelnika nie interesują”. Zaprasza również do programu gości, którzy są ekspertami i ekspertkami w omawianych dziedzinach. A tematyka poruszana w podcaście jest bardzo szeroka: od K-popu, przez sytuację kobiet w Japonii, teorie spiskowe w Turcji, po starcia etniczne w Mali. Zdecydowanie punkt obowiązkowy dla wszystkich ciekawych świata!

Podcast znajdziecie na Spotify

https://open.spotify.com/show/7iyTVDyRmiGgNZsnU14dOs

  1. Rafał Hetman o książkach

W podcaście znajdziecie sporo rozmów z reporterami i reporterkami, książkowych recenzji, przegląd nowości, ale też relacje z ważnych wydarzeń literackich. Rafał Hetman opowiada ciekawie i z pasją, a przede wszystkim opowiada jedynie o książkach, które przeczytał. Jeżeli ciekawią cię tematy literackie, lubisz reportaże i rozmowy o książkach, to podcast wciągnie cię na długie godziny.

Do słuchania na YouTube i Spotify

https://open.spotify.com/show/6zoOR4yiXJEus4jDxrn8VM

https://www.youtube.com/channel/UCKgcyng5cZlRjSLJx3tFgXw

  1. Polimaty 2

Nazwa Polimaty pochodzi z greckiego słowa πολυμαθής (polymathēs), oznaczającego „wiedzieć wiele” Radek Kotarski fascynuje się każdą dziedziną wiedzy, która ma coś ciekawego do zaoferowania i przybliża ją w sposób lekki, ciekawy i użyteczny. W podcaście wraca do korzeni, do klimatów pierwszych odcinków Polimatów i gwarantuje solidną porcję wiedzy oraz dobrą zabawę!

Do słuchania na Spotify i YouTube

https://open.spotify.com/show/13iJTJwj4N7Uj7pS2tLDbA?si=LNKTgif0Q0S9aEHKFSrm5A

https://www.youtube.com/playlist?list=PL9n77UVzyNOAUt5Ep681XpZetHmIQ00Rc

  1. Myszmasz

Podcast o popkulturze, nerdostwie i geekdomie, pełen humoru, dygresji, dogłębnych analiz filmów, seriali i książek. Oraz komiksów. Gospodarzami są: – Krzysiek Ceran – Kamil Borek – Anna „Mysza” Piotrowska, autorka bloga MyszaMovie (myszamovie.pl) Ciekawe i wciągające opowieści o popkulturze, o pasji do różnych jej dziedzin, o fanostwie, fandomie i o wszelkich aktualnościach w popkulturowym świecie.

Podcast znajdziecie na Spotiify

https://open.spotify.com/show/7xHdyYIQ7OluNJTs7QbtpC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments