Już niemal każdy z nas korzysta ze smartfona. Zdecydowanej większości z nas służy on już nie tylko do dzwonienia, ale może okazać się bardzo pomocny również w codziennym życiu. Zobaczcie z jakich przydatnych aplikacji możecie skorzystać na swoim urządzeniu. Wybraliśmy najlepsze aplikacje dla mieszkańców Lublina.

#1 ekoAPP

Aplikacja ekoAPP to stworzona dla mieszkańców Lublina przez spółkę KOM-EKO aplikacja wspomagająca gospodarowanie odpadami. Dla wybranej lokalizacji umożliwia sprawdzenie terminu odbioru każdej z frakcji odpadów wraz z opcją automatycznego przypomnienia. ekoAPP umożliwia dodanie kilku adresów/lokalizacji dzięki czemu możemy otrzymywać informacje i powiadomienia dla kilku adresów w jednym miejscu. Aplikacja wspomaga również proces selektywnej zbiórki odpadów, odpowiadając na pytania związane z przypisaniem danego odpadu do właściwej frakcji.

#2 Art of Street

Miasto stanowi darmową galerię prawdziwej, sztuki której często nie zauważamy. Aplikacja pozwoli Ci się odnaleźć w miejskiej dżungli i da Ci szansę obejrzenia prawdziwych artystycznych perełek. Murale czy graffiti często chowają się przed naszym wzrokiem, czas to zmienić i ruszyć na łowy. Może czas zacząć bardziej alternatywną turystykę miejską?

Czy znasz już najlepszy mural w swoim mieście?

Dostępny w miasta:
– Warszawa
– Gdańsk
– Lublin
– Białystok

#3 Aplikacja mobilna Green Velo

W aplikacji mobilnej Szlak Green Velo znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, trasy i obiekty, które będą Ci przydatne podczas wycieczek. Jest to kompleksowy przewodnik nie tylko po Szlaku Green Velo, ale i po szlakach bocznych, powiązanych z głównym korytarzem. Z łatwością zaplanujesz wycieczkę oraz wyznaczysz trasy z punktu A do B. Aplikacja jest bardzo intuicyjna, a szeroki wachlarz opcji pozwala dostosować trasę do wymagań użytkownika. A opcji tych jest wiele, możesz wybrać

  • długość trasy,
  • stopień trudności,
  • region
  • opcje dopasowania np. dla miłośników kolarstwa, rodzin z dziećmi, pasjonatów historii lub przyrody.

Co najważniejsze, aplikacja umożliwia również nawigację po szlaku – komunikaty głosowe pozwolą na swobodne poruszanie się po trasie, bez konieczności ciągłego sprawdzania ekranu telefonu.

#4 Aplikacja Turystyczny Lublin

Aplikacja Turystyczny Lublin powstała z myślą o zapewnieniu profesjonalnej obsługi turystów w związku z obchodami Wielkiego Jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich. Jest to całkowicie darmowe narzędzie, które przyda się zarówno osobom odwiedzającym Lublin, jak i mieszkańcom.

Aplikacja daje możliwość wyboru miejsca z poszczególnych kategorii, przeglądania polecanych tras zwiedzania oraz dodawania ciekawych miejsc i wydarzeń do swojego podręcznego przewodnika dzięki usłudze plannera.

#5 Lublin’39

Aplikacja ma na celu przybliżyć wydarzenia mające miejsce w Lublinie w trakcie wojny we wrześniu 1939 roku. Za pomocą multimediów, zachowanych zdjęć, wspomnień naocznych świadków oraz innych źródeł, została przedstawiona historia bombardowań miasta oraz jego bohaterskiej obrony w dniach 16-17 września 1939 roku. Innym elementem aplikacji, stanowiącej jej element fabularny, jest dziennik prowadzony przez fikcyjną postać, który ma charakter słuchowiska. Dzięki powyższym wątkom, a także umiejscowieniu na mapie miejsc dotkniętych bombardowaniami oraz walkami o miasto, odbiorca aplikacji może poznać ten krajobraz Lublina, który stał się świadkiem ówczesnych wrześniowych dni.

#6 Bolt: Przejazdy & Hulajnogi

Bolt (Taxify) to aplikacja do zamawiania szybkich i tanich przejazdów po mieście. Klikasz w guzik. Zamawiasz przejazd. Wsiadasz do auta. Dojeżdżasz do celu i nie przepłacasz.

Hulajnogi Bolt: Omiń korki w godzinach szczytu i nie czekaj na przepełniony autobus – wybierz hulajnogę Bolt i dojedź na miejsce szybko, bezpiecznie i wygodnie! Nasze hulajnogi można wypożyczyć za pośrednictwem aplikacji Bolt. Są proste (i przyjemne!) w użyciu.

#7 Aplikacja Hydro

To proste przypomnienie o wodzie, które zmotywuje Cię do regularnego picia odpowiedniej ilości. Jeżeli nie pijesz wystarczającej ilości wody to jest to idealna aplikacja, która przywróci w Tobie zdrowe nawyki i zadba o prawidłowe nawodnienie. Po zainstalowaniu, kalkulator aplikacji obliczy i zasugeruje zapotrzebowanie na wodę Twojego organizmu, które stanie się Twoim celem do osiągnięcia każdego dnia.

Przypomnienia, które możesz dostosować do swoich potrzeb sprawią, że już nigdy nie zapomnisz o regularnym piciu wody, a swoje wyniki będziesz mógł dodatkowo śledzić i porównywać na wykresach i statystykach.

#8 Booking.com

Znajdź nocleg na urlop, weekendowy wyjazd lub podróż służbową w dowolnym miejscu na świecie! Szukaj hoteli, apartamentów i domów wakacyjnych.

• Ponad 1,5 miliona obiektów: hoteli, apartamentów, domów wakacyjnych i wiele więcej
• Szukaj według miasta, atrakcji, punktu orientacyjnego lub nazwy hotelu. Wystarczy tylko dotknąć ekranu
• Filtruj według ceny, oceny, szybkości WiFi lub innych kryteriów, które są dla Ciebie ważne w podróży
• Wyszukuj oferty last-minute lub rezerwuj z dużym wyprzedzeniem

#9 CamScanner

Ile razy zdarzyła nam się potrzeba przesłania skanu ważnego dokumentu, a wokół nas nie było żadnego urządzenia, które pozwoliłoby na to? Teraz, wystarczy nam do tego nasz smartfon. Aplikacja CamScanner to inteligentne narzędzie do zarządzania dokumentami dla osób prywatnych, małych firm, organizacji oraz szkół. Jest idealnym rozwiązaniem dla osoby która potrzebuje digitalizować, synchronizować, udostępniać oraz zarządzać różnymi treściami na wielu urządzeniach.

#10 Fitatu

Dieta, przynajmniej na początku, wymaga, by zapisywać wszystko, co zostało w danym dniu zjedzone. Nie mając nad tym kontroli, często zjadamy o wiele za dużo kalorii, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Jeśli chcemy schudnąć, a przynajmniej nie przytyć, musimy pilnować, ile kalorii dziennie zjadamy, a dodatkowo warto też śledzić rozkład białek, tłuszczu i węglowodanów. W tym pomoże nam aplikacja mobilna Fitatu. Oferuje nam m.in.:

  • ogromną bazę produktów i potraw
  • kontrolowanie spożycia kalorii, białek, tłuszczów, węglowodanów, a także witamin i składników takich jak błonnik czy sód
  • skaner kodów kreskowych
  • kontrolować zmiany w pomiarach masy i obwodów ciała
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments