W Domku Saskim znajdującym się przy głównym wejściu do Ogrodu Saskiego w Lublinie już nie kupimy sałatek, pizzy, czy zapiekanek. Niedługo wprowadzi się tam jedna z najbardziej znanych lubelskich lodziarni – Bosko.

Zabytkowy domek ma powierzchnię 66 mkw. Najemca lokalu został wybrany podczas oficjalnego przetargu. – W toku postępowania wynegocjowano stawkę czynszu w wysokości 82 zł netto za 1 mkw. – wyjaśnia Łukasz Bilik, rzecznik prasowy Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Lublinie, które wynajęło lokal.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Lody Bosko zaczną tu działalność. – Nie jesteśmy w posiadaniu informacji, od kiedy nasz kontrahent rozpocznie swoją działalność. Umowa musi być zawarta w terminie 10 dni od dnia rozstrzygnięcia postępowania i po wcześniejszym dokonaniu wpłaty tytułem zabezpieczenia prawidłowego wykonania umowy – dodaje Bilik.

Domek przez wiele lat wynajmowała LSS Społem, która prowadziła tam znaną wśród mieszkańców pizzerię Piccolo. Potem spółdzielnia otworzyła cukiernię pod szyldem „Domek Saski”. Ostatnio funkcjonował tam lokal z żywnością na wynos, między innymi z kanapkami, pizzą i zapiekankami.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments