20. Festiwal Nowe Horyzonty – największe wydarzenie filmowe w Polsce, został oficjalnie przeniesiony na listopad. Tym samym stworzył „festiwalową lukę” na przełomie lipca i sierpnia. Nowohoryzontowe Tournée to znakomita okazja, aby tę lukę wypełnić i skorzystać z popularności i energii festiwalu, zapraszając Nowe Horyzonty do Lublina.

Od piątku (24 lipca) do niedzieli (26 lipca) w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie będziemy mogli wziąć udział w wyjątkowych seansach filmowych. W programie znalazły się pokazy specjalne trzech wyjątkowych, festiwalowych tytułów, które nie miały jeszcze swoich premier kinowych w Polsce.

W piątek (24 lipca) zobaczymy film pt. „Przynęta”. Przynęta opowiada o kapitalizmie, turystycznym tsunami i klasowych konfliktach.

W sobotę (25 lipca) wyświetlona zostanie Ema. Film opowiada historię pary, która porzuca adoptowane dziecko i zanurza się w toksyczną relację. Larraín ubiera opowieść o pożądaniu, winie i odkupieniu oraz dojrzewaniu w kostium anarchizującego mitu, pełnego drapieżnej seksualności, ekstatycznych kolorów i sensualnego tańca.

Natomiast w niedzielę (26 lipca) zobaczymy Liberte. Nocą w leśnej głuszy spotykają się przedstawiciele XVIII-wiecznej francuskiej arystokracji i ich zagraniczni goście, by oddać się rozpisanej na role orgii. W drodze do „pełnego życia” przekroczą kolejne granice.

Bilety możecie nabyć w kasie Centrum Kultury w Lublinie w cenie 12 zł (bilet ulgowy) oraz 15 zł (bilet normalny).

Repertuar

Piątek (24 lipca), godz. 21:00 – Przynęta / Wirydarz CK / 12-15 zł

Sobota (25 lipca), godz. 21:00 –  Ema / Wirydarz CK / 12-15 zł

Niedziela (26 lipca), godz. 21:00 –  Liberté / Wirydarz CK / 12-15 zł

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments