Tragedia w słowackich Tatrach. Nie żyje dwóch taterników z Lublina

0
882
Fot. Horská záchranná služba/ Facebook

Nie żyje dwóch taterników z Lublina. Do tragedii doszło po słowackiej stronie Tatr, gdy lawina porwała trzech doświadczonych wspinaczy. Jednemu udało się uratować i to on powiadomił służby.

Jak poinformowała w poniedziałek (30 stycznia) państwowa zawodowa służba na Słowacji (Horská záchranná služba), w niedzielę w godzinach wieczornych zdarzenie zgłosił polski wspinacz, któremu udało się uwolnić spod śniegu. – Ratownicy przy pomocy skuterów śnieżnych dotarli do miejsca zejścia lawiny i natychmiast przystąpili do poszukiwań. Udało się zlokalizować obu zaginionych wspinaczy, niestety już nie żyli – poinformowali na swoim Facebooku. Ciała polskich wspinaczy zostały przetransportowane na dół.

O tragedię zapytaliśmy polskie MSZ. – Ambasada RP w Bratysławie została oficjalnie poinformowana o zgonie obywateli RP przez władze słowackie. W wyniku zejścia lawiny w Wysokich Tatrach, w Dolinie Staroleśnej śmierć poniosło dwóch obywateli RP. Lekarz przeprowadzający wstępne oględziny zwłok wykluczył udział osób trzecich. Konsul RP w Bratysławie jest w kontakcie z rodziną jednej z ofiar oraz z władzami miejscowymi – poinformowało nas MSZ.

Z naszych informacji wynika, że dwa Polacy, którzy zginęli, to mieszańcy Lublina. – Z uwagi na dobro najbliższych osób zmarłych Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie podaje szczegółowych danych osobowych ofiar – podkreśla biuro prasowe MSZ.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments