Policja zatrzymała 35-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania za udział w zabójstwie dziennikarza, do którego doszło w Amsterdamie latem 2021 roku. Mężczyzna wpadł podczas akcji wymierzonej przeciwko grupie osób wytwarzającej narkotyki.

– W weekend kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie prowadzili działania wobec osób produkujących narkotyki. Do realizacji doszło w województwie lubuskim. Policjanci weszli do jednego z domów, w którym produkowany miał być mefedron i jego pochodne. Na miejscu zatrzymali dwóch mężczyzn oraz zabezpieczyli narkotyki – informuje nadkomisarz Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Podczas przeszukań miejsc zamieszkania obu zatrzymanych mężczyzn, w jednym z mieszkań policjanci zastali nieznanego mężczyznę.

– Po ustaleniu jego danych personalnych okazało się, że jest nim 35-letni Konrad G. poszukiwany o współudział w zabójstwie dziennikarza z Holandii. Do zbrodni doszło 6 lipca 2021 roku w Amsterdamie – wyjaśnia rzecznik.

Był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania od lipca 2022 roku w celu aresztowania i ekstradycji. 35-latek pochodzi z powiatu hrubieszowskiego, był wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe oraz włamania.

Fot. Lubelska Policja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments