Transparenty, kartony z hasłami, parasolki, plakaty strajkowe, zdjęcia i filmy z demonstracji – takie „pamiątki” zebrała Galeria Labirynt, aby pokazać je na wystawie poświęconej Strajkom Kobiet. To jednak nie wszystko, bo wystawa choć już jest duża, będzie się ciągle rozrastać. Prace można przynieść lub wysłać do głównej siedziby galerii.

Wernisaż wystawy odbył w niedzielę (13 grudnia) online na fanpage’u Galerii Labirynt. Zamysłem organizatorów było ukazanie skali protestów kobiet, które rozpoczęły się w październiku po decyzji Trybunału Konstytucyjnego dotyczącej zaostrzenia ustawy aborcyjnej.

Do udziału w wystawie galeria zaprasza autorów i autorki transparentów, haseł, kartonów, wlepek, grafik, plakatów strajkowych, dokumentacji fotograficznej i wideo z demonstracji oraz artystów i artystki wspierające protestujące osoby, tworzące prace solidaryzujące się z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet.

Prace można przynosić do Galerii Labirynt osobiście, nadsyłać pocztą oraz za pomocą transferu internetowego. Relację z wernisażu możecie oglądać na fanpage Galerii Labirynt.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments