Do zakończenia budowy basenu w Tomaszowie Lubelskim został już niespełna rok. Prace postępują bardzo szybko. Mieszkańcy będą mogli liczyć na baseny, jacuzzi, bicze wodne i sauny już w połowie 2020 roku.

Ostatnia pływalnia, z której mogli korzystać mieszkańcy Tomaszowa została zamknięta w latach 80. ubiegłego wieku. Teraz nowy basen powstaje w zachodniej części miasta. Poza krytą niecką w budynku znajdzie się też część rekreacyjna, zjeżdżalnia, pomieszczenia do ćwiczeń sportowych, zabiegów rehabilitacyjnych oraz kawiarnia.

– Na terenie, na którym powstaje basen, znajdują się już dwie części. Pierwsza z nich stoi już w stanie surowym, bez drzwi i okien. Będzie ona służyć czynnościom administracyjno-socjalnym – mówi Marcin Zieliński, naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju UM w Tomaszowie Lubelskim. – W drugiej części znajduje się basen. Obecnie jest tam wylewana płyta pod nieckę basenową – dodaje.

Mieszkańcy Tomaszowa będą mieli do dyspozycji basen o wymiarach 12.5 m x 25 m, w którym znajdzie się sześć torów do pływania. Jego głębokość będzie wynosiła od 1,2 m do 1,8 m.

W budynku pojawi się również mniejszy basen rekreacyjno-sportowy o wymiarach 9 m x 18 m z dwoma torami pływackimi, których głębokość będzie się wahać pomiędzy 0,9 m a 1,2 m. Będzie on służył do nauki pływania. Zostanie tam wydzielona też część rekreacyjna ze zjeżdżalnią dla dzieci, ławeczką z zestawem dysz napowietrzających, urządzeniem do masażu karku, parasolem wodnym oraz kilkoma gejzerami wodnymi.

Zaplanowano też zjeżdżalnię o długości 60 m. Do dyspozycji mieszkańców będzie także jacuzzi i 2 sauny fińskie. Na piętrze budynku zaprojektowana została widownia ze 152 miejscami siedzącymi, kawiarnia z zapleczem kuchennym i pomieszczenia sal do ćwiczeń. Znajdą się tam również gabinety odnowy biologicznej, w których klienci będą mogli skorzystać z masażu klasycznego, sauny fińskiej, łaźni parowej i solarium.

Cały obiekt zostanie przystosowany do korzystania również przez osoby niepełnosprawne, dla których przewidziano osobne pomieszczenia. Wszystkie poziomy budynku będą połączone windą.

– Tomaszów jest miastem bardzo usportowionym. Mieszkańcy z przyjemnością korzystają ze znajdujących się tu obiektów sportowych. Ci, którzy do tej pory wyjeżdżali na okoliczne baseny, już wkrótce będą mogli korzystać z obiektu znajdującym się w Tomaszowie Lubelskim – mówi Stanisław Pryciuk, dyrektor OSiR “Tomasovia”.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments