Materiał ludzki (recenzja książki)

0
362

To już druga po „Boskiej proporcji” część cyklu kryminalnego z bohaterką Agatą Stec. Po zakończonym śledztwie w sprawie morderstwa w gdańskim parku Oliwskim w niewyjaśnionych okolicznościach znika główny świadek w sprawie. Komisarz Agata Stec nie ustaje w poszukiwaniach mężczyzny, z którym łączyły ją nie tylko służbowe relacje. Brak efektów w połączeniu z mnożącymi się pytaniami i wątpliwościami popycha policjantkę do podjęcia desperackich kroków.

Powieść zaczyna się od mocnego akcentu – komisarz Agata Stec zostaje uprowadzona. Kończy się to tragicznie dla porywacza. Efektem tego w niewielkiej wsi na Kaszubach dochodzi do makabrycznego odkrycia. Dwie młode kobiety znaleziono przywiązane do pali pośrodku pola i obrośnięte kwitnącymi powojnikami. Po tym, jak Agata ratuje życie jednej z nich, jej losem zaczyna interesować się brat policjantki, psycholog Artur Kamiński, nie tylko w celu udzielenia pomocy niedoszłej ofierze.

Szybkie tempo, niespodziewane zwroty akcji i postacie, które budzą emocje – to wszystko znajdziecie u Borlika. Wielbiciele kryminałów nie będą zawiedzeni.

Piotr Borlik, Materiał ludzki, Wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments