Trwa budowa szpitala tymczasowego w halach Targów Lublin. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi pacjenci zakażeni koronawirusem z terenu województwa lubelskiego będą mogli trafić do niego już na przełomie listopada i grudnia.

– Wydałem dzisiaj polecenie, według którego szpitalem patronackim dla szpitala tymczasowego jest Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 – podkreśla Lech Sprawka, wojewoda lubelski. – Aktualnie jesteśmy w fazie rozwijania łóżek zakaźnych na II poziomie do liczby 2359. Jeśli to będzie niewystarczające zabezpieczamy się na taką sytuację szpitalem tymczasowym – dodaje. Wojewoda uważa również, że zbyt duże rozwinięcie łóżek covidowych w lubelskich szpitalach mocno ograniczyłoby leczenie pacjentów z innymi schorzeniami.

Szpital w Targach Lublin będzie funkcjonował w dwóch halach. Hala A będzie przystosowana na przyjęcie 80 pacjentów, u których przebieg choroby będzie najcięższy i będzie to tzw. OIOM. Obecnie, kładziona jest specjalna podłoga, która ma ułatwić przystosowanie hali pod szpital. Natomiast w drugiej hali będzie około 400 łóżek i będą na nich leczeni ci, którzy wymagają wspomagania tlenem.

Rekrutacja personelu

W dalszym ciągu trwa również rekrutacja personelu medycznego. Obecnie zgłosiło się blisko 200 osób. Zapotrzebowanie jest jednak znacznie większe, bo wojewoda lubelski podkreśla, że minimum personelu medycznego, jaki musiałby pracować w szpitalu to 500 osób.

W szczególności poszukuje się lekarzy specjalistów lub lekarzy kończących szkolenie specjalistyczne w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii, chorób wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem pneumonologii, medycyny ratunkowej, wszystkich dziedzin chirurgicznych – szczególnie pożądani są lekarze chirurdzy posiadający podstawowe umiejętności obsługi respiratora, neonatologii posiadający umiejętności obsługi respiratora, neurologii i medycyny rodzinnej. Potrzeba również personelu pielęgniarskiego celem udzielania świadczeń zdrowotnych z zakresu: anestezjologii i intensywnej opieki medycznej, chorób wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem pneumonologii, chirurgii, neurologii i medycyny ratunkowej.

Fot. Dominika Polonis

4Galeria zdjęć 4/5

Wczytaj kolejne zdjęcia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments