Do wtorku (20 października) lubelskie restauracje i lokale gastronomiczne mogą zgłaszać się do programu „Kuchnia Inspiracji”, którego celem jest promocja najlepszych miejsc z branży gastronomicznej działających w Lublinie. To nowy element prestiżowego „Miejsca Inspiracji”, projektu realizowanego od 10 lat przez Miasto Lublin.

– Przez blisko dekadę funkcjonowania programu, poznaliśmy wiele miejsc w Lublinie, które swoją codzienną ciężką pracą, tworzą niepowtarzalną atmosferę naszego miasta. Od tego roku, zdecydowaliśmy się na wydzielenie z „Miejsc Inspiracji” programu dedykowanego tylko branży kulinarnej – „Kuchnia Inspiracji” – zaznacza Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.

Do „Kuchni Inspiracji” może zgłosić się każdy przedsiębiorca świadczący usługi gastronomiczne i posiadający własną kuchnię w Lublinie. Kwalifikacja do programu przebiega w czterech etapach. Pierwszy polega na zebraniu nadesłanych dokumentów rekrutacyjnych. Spośród przesłanych zgłoszeń komisja programowa wybierze 15 najlepszych podmiotów. Następnie uczestnicy zaprezentują swoje lokale i restauracje przed komisją, a dodatkowo każdą restaurację będą mogli ocenić klienci za pośrednictwem ankiet. Ostateczną decyzję o przyznaniu 10 najlepszym uczestnikom tytułu „Miejsce Inspiracji” podejmie komisja. Po dwóch latach od otrzymania tytułu „Miejsce Inspiracji”, po audycie i ponownej ocenie, najlepsze trzy lokalizacje otrzymają tytuł na stałe.

Harmonogram

1 października – 20 października: przyjmowanie zgłoszeń,

21-27 października: wybór 15 lokali,

28 października – 4 grudnia: prezentacje, poznanie opinii klientów,

7-9 grudnia: obrady finałowe,

Po 10 grudnia: oficjalne ogłoszenie wyników – wybór 10 Miejsc Inspiracji,

1 stycznia 2021 – 31 grudnia 2022: obowiązywanie Programu,

Wrzesień – październik 2022: powtórna ocena, wybór najlepszych lokalizacji, wręczenie tytułów na stałe.

Aby wziąć udział w programie Kuchnia Inspiracji należy do 20 października przesłać dokumenty zgłoszeniowe pocztą elektroniczną na adres: miejsceinspiracji@lublin.eu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments