W poniedziałek (18 marca) zmieni się organizacja ruchu na remontowanej ul. Kalinowszczyzna. Wykonawca przystąpi do robót drogowych. Będą one polegały na rozbiórce istniejącej konstrukcji ulicy i odtwarzaniu jej do warstwy wiążącej nawierzchni. Prace będą dzielone na odcinki. Fragmenty ulicy będą całkowicie wyłączane z ruchu. Ich długość zależna będzie od możliwości organizowania dojazdów do posesji w czasie trwania prac.

Pierwszy odcinek, który pracami objęty zostanie w poniedziałek, będzie miał długość około 50 m. Wyłączona z ruchu zostanie ul. Kalinowszczyzna na wysokości Domu Pomocy Społecznej „Kalina”, czyli tuż przy skrzyżowaniu z al. Andersa.

W dalszym ciągu obowiązuje jeszcze tymczasowa organizacja ruchu, w ramach której obowiązuje całkowite wyłączenie ruchu na odcinku od ul. Lwowskiej do starego cmentarza żydowskiego (odcinek biegnący wzdłuż terenu kościoła pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych) oraz pomiędzy dwoma wlotami ul. Dembowskiego.

Za inwestycję odpowiada Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych wraz z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych Lubartów S.A. Obecnie prace koncentrują się na modernizacji sieci podziemnych. Zakończenie przebudowy planowane jest na czerwiec 2020 roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments