Wesołego Atamana będziecie mogli usłyszeć w Teatrze Starym w środę (27 marca). Jan Kondrak zaśpiewa w Teatrze Starym utwory, w których nie zabraknie humoru i satyry. Początek koncertu o godzinie 19.

„Wesoły Ataman” to nowy program Jana Kondraka. Znajdują się w nim głównie te utwory, które ukształtowały wizerunek sceniczny artysty. Chodzi między innymi o piosenki takie jak „Ataman”, „Piosenka w samą porę”, czy „Za nic do dodania”. Utwory te zostały napisane do prezentacji w kabarecie muzyczno-literackim Dolina Prapremier, który działa w Służewskim Domu Kultury w Warszawie i skupia warszawskich autorów najmłodszego pokolenia. Jan Kondrak jest pomysłodawcą tego przedsięwzięcia i współprowadzi program razem z Kubą Sienkiewiczem.

Jan Kondrak to lubelski artysta kojarzony z piwnicą artystyczną jaką jest Lubelska Federacja Bardów, której jest współzałożycielem. Ma na koncie jedenaście płyt nagranych z Federacją. Jest zdobywcą nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu i świnoujskiej FAMY. Chcąc się zainspirować najchętniej sięga po klasykę – piosenki autorstwa Leonarda Cohena, Boba Dylana, Edwarda Stachury, Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Stinga czy Jacka Kaczmarskiego.

Bilety na koncert możecie nabyć w cenie 40, 30 i 20 złotych oraz miejsca stające w cenie 15 złotych.

Wywiad z Janem Kondrakiem

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments