Trwa budowa nowego budynku SPSK nr 1 w Lublinie. Właśnie zakończono kolejny etap budowy.

– To największa inwestycja powstająca w ramach wieloletniej inwestycji programu przebudowy i rozbudowy szpitala. W tym momencie wykonywany jest trzeci etap prac. To są już prace wykończeniowe wnętrz i prace związane z kształtowaniem terenu – mówi Anna Guzowska, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.

Prace związane z trzecim etapem zakładają również realizację prac związanych z wykończeniem wjazdów do szpitala. – Jeden z tych wjazdów jest już gotowy i można dostać się do głównego budynku od strony al. Solidarności. To będzie wjazd również na Szpitalny Oddział Ratunkowy, który powstaje na najniższej kondygnacji. Będzie również wejście do szpitala od strony ul. Staszica i ul. Szewskiej – informuje Anna Guzowska.

Realizacja kolejnych dwóch wejść przewidziana jest na 2022 rok. Przez cały przyszły rok obiekt ten będzie wyposażany w aparaturę i sprzęt medyczny oraz meblowany. – Planujemy przyjąć pierwszych pacjentów w 2023 roku – podsumowuje.

Nowy budynek da najstarszemu szpitalowi w Lublinie dwie możliwości: stworzenie bardzo potrzebnego w Lublinie SOR-u, a także nowoczesne lądowisko na dachu budynku. Dodatkowo do tego budynku przeniesione zostaną wszystkie kliniki zabiegowe.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments