W lubelskich galeriach handlowych i sklepach trwają kontrole policji oraz sanepidu w związku z nieprzestrzeganiem reżimu sanitarnego. Kontrolowane są m.in. osoby, które nie przestrzegają obowiązku noszenia maseczek.

– W lipcu wspólnie z policją prowadziliśmy w lubelskich galeriach: VIVO, Felicity, Olimp, Skende, Plaza  akcje profilaktyczne. Upominaliśmy osoby bez maseczek przypominając im, że ich noszenie jest obowiązkowe oraz rozdawaliśmy im bezpłatnie maseczki. Zwracaliśmy też uwagę, aby były noszone właściwie, zasłaniały zarówno nos i usta – tłumaczy Magdalena Kaproń, zastępca rzecznika prasowego Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Robiąc zakupy powinniśmy mieć zakryte usta i nos maseczką, przyłbicą, chustą lub innym elementem odzieży. Obostrzenia te mają na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa na dużą skalę.

– Maseczka powinna zasłaniać zarówno usta i nos. Apelujemy również o zachowanie dystansu, szczególnie w kolejce do kasy, bo obserwujemy, że ludzie się tłoczą zapominając o tym, że epidemia nadal trwa. Apelujemy też do sprzedawców, aby zwracali uwagę klientom. To jest w interesie sklepu, żeby było to bezpieczne miejsce dla wszystkich, bo może się zdarzyć, że sklep odwiedzi osoba, która potem okaże się zakażona i w ramach działań podejmowanych przez sanepid zarówno personel sklepu oraz obecni w tym czasie klienci mogą być objęci kwarantanną, a sklep czasowo zamknięty – przypomina Kaproń.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments