W tym roku mija osiemnaście lat od pierwszego posiedzenia Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, która jest jedną ze starszych w Polsce – pierwsza jej kadencja obradowała w latach 2006-2007. W związku z jubileuszem, radne i radni obecnej XVIII kadencji MRM zapraszają na specjalne urodzinowe wydarzenie w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

– Młodzieżowa Rada Miasta Lublin to dobra szkoła liderów społecznych i lekcja współodpowiedzialności za wspólne dobro. W Lublinie przez osiemnaście kadencji wzięły w nich udział całe pokolenia młodzieży. Wydarzenie przygotowywane przez obecnych radnych to znakomity pomysł na spotkanie z ich starszymi kolegami, którzy być może zechcą podzielić się swoimi wspomnieniami i wrażeniami z pierwszych sesji oraz przypomną tematy, którymi zajmowali się zasiadając w sali sesyjnej – mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina ds. oświaty i wychowania.

Wydarzenie „Jak nie my to kto – Największa 18-tka w mieście! Backstage Młodzieżowej Rady Miasta Lublin” odbędzie się w poniedziałek (27 maja) w godzinach 12.00-16.00 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przy ul. Grottgera 2. Na jubileusz organizatorzy zapraszają radnych wszystkich poprzednich kadencji, przedstawicieli samorządów uczniowskich oraz osoby z nimi związane – nauczycieli i dyrektorów szkół ponadpodstawowych, przedstawicieli organizacji pozarządowych. W związku z tym, że liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.

Świętowanie osiemnastu kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Lublin będzie okazją do podsumowania dotychczasowych działań i przybliżenia młodzieży na czym polega oraz jak wygląda praca w Młodzieżowej Radzie Miasta Lublin. W ten sposób radne i radni pokażą jak angażować się w działalność społeczną w Lublinie i wykorzystać potencjał oraz możliwości Młodzieżowych Rad. Elementem obchodów będzie także wręczenie Nagród MRM oraz panel „Różne pokolenia – jeden cel” z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta Lublin ubiegłych kadencji. W panelu „Pamiętniki MRM’ów” wezmą udział także radni z zaprzyjaźnionych młodzieżowych rad miasta. W programie przewidziano także występ Chóru Copernicus, improwizację artystyczną Poławiaczy Pereł, koncert Wojtka Cugowskiego oraz inne niespodzianki muzyczne.

Źródło: Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments