Staromiejska Opowieść Procesyjna. Rocznica wielkiego pożaru Lublina

0
130

2 czerwca obchodzimy 305. rocznicę uratowania miasta od wielkiego pożaru, jaki miał miejsce w 1719 roku. O tym wydarzeniu opowiada po dziś dzień obraz wiszący w bazylice oo. Dominikanów na Starym Mieście w Lublinie.

– Na pamiątkę tamtych wydarzeń organizujemy Staromiejską opowieść procesyjną, podczas której przemierzamy Stare Miasto. Przejściu towarzyszy historyczna narracja poświęcona mijanym miejscom, teatralizowane scenki oraz ogień nie tylko w postaci fire show – zachęcają do udziału organizatorzy.

Opowieść rozpocznie się ok. 20.45 (po mszy o godzinie 20.00) w bazylice oo. Dominikanów przy ul. Złotej 9. – W ramach obchodów 28 maja zapraszamy natomiast na sympozjum popularno-naukowe „Re-ewolucje w przestrzeni Lublina”. Od godziny 12:00 w budynku Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej przy placu Litewskim 3, lubelscy specjaliści z zakresu historii, archeologii, kartografii i architektury będą debatować na temat historycznych zmian w przestrzeni naszego miasta – podkreślają organizatorzy.

SYMPOZJUM
28.05.2024
12:00
MZWDR, plac Litewski 3

STAROMIEJSKA OPOWIEŚĆ PROCESYJNA
02.06.2024
ok. 20:45 (po mszy)
Początek w Bazylice oo. Dominikanów, ulica Złota 9

Organizatorzy: MZWDR oddział Muzeum Narodowego w Lublinie, Lubelska Trasa Podziemna – Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”.
Współorganizatorzy: Klasztor o.o. Dominikanów w Lublinie, OSP Wojciechów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments