Piękna złota jesień za oknem cieszy oczy. Dekoracje utrzymane w klimacie jesieni pomogą zatrzymać nam ją w naszych domach na dłużej. Dzięki nim pomieszczenia zyskają nowy, ciekawy wygląd. Ozdoby jesienne można kupić gotowe, ale wiele z powodzeniem można zrobić samodzielnie.

Urządzając mieszkanie myślimy o jego funkcjonalności, jednak coraz częściej zwracamy również uwagę na akcenty aranżujące przestrzeń tak, by stała się ponadczasowa. Jednym z naturalnych tematów przewodnich ozdób i dodatków w naszych domach są pory roku. Warto wykorzystać inspiracje zza naszych okien do dekoracji wewnątrz. W trakcie spacerów po parkach, lasach czy łąkach zawsze możemy wrócić z jakąś ozdobą. Kwiaty, kasztany, żołędzie, liście czy nawet owoce charakterystyczne dla tej pory roku to świetne pomysły na jesienne ozdoby wnętrz.

Producenci mają w swoich ofertach różnego rodzaju ozdoby jesienne w postaci dekoracyjnych wazonów, mis, figurek czy doniczek. W ciepłych, jesiennych barwach kupimy też pledy, narzuty czy poduszki. Jednak wiele ozdób jesteśmy w stanie zrobić sami. Jesienne dekoracje nawiązują do tego, co widzimy za oknem, stąd dużo w nich suszonych kwiatów, liści i drewnianych elementów ozdobnych. W kompozycjach kwiatowych, jak i w innych dekoracjach dominują takie kolory jak: czerwień, żółć, pomarańcz, fiolet, zieleń, czy odcienie brązu.

Świetnym rozwiązaniem są bukiety i jesienne wieńce. O tej porze roku nie brakuje kolorowych kwiatów, takich jak aksamitki, chryzantemy czy jeżówki. W połączeniu z liśćmi dębu, klonu czy leszczyny świetnie sprawdzą się jako ozdoba w wazonach. Można także stworzyć bukiety z suszonych kwiatów, np. z dodatkiem ozdobnych traw. W robieniu wieńców pomogą mam tutoriale, których sporo znajdziemy w internecie. Świetne będą wieńce z wykorzystaniem kwiatów, liści, kasztanów, szyszek, jarzębiny, czy żołędzi, itp.

Kolejnym prostym, a dodającym uroku rozwiązaniem są światełka w słoiku. Wystarczy do szklanego słoika włożyć szyszki, żołędzie czy kasztany oraz małe girlandy ledowe. W ten sposób zyskamy klimatyczne oświetlenie do domu lub na zewnątrz. Inne szklane naczynia, np. misy czy wazony można wypełnić kasztanami, żołędziami lub orzechami i postawić niedaleko naszych światełek tworząc jesienną aranżację.

W naszych oknach świetnie sprawdzą się jesienne liście. Możemy np. przyczepić je do zasłon – upiąć fantazyjnie kilka – albo zrobić samemu girlandę z liści. Do lampek mocujemy kolorowe liście i wieszamy przy oknie, czy w innym miejscu naszego domu lub mieszkania. Możemy tez liście położyć na parapecie wraz z innymi sezonowymi akcentami. W oknie możemy również położyć dynię w otoczeniu zebranych podczas spaceru liści, to nada wnętrzu niepowtarzalny charakter

Jesienny nastrój można także podkreślić na zewnątrz domu: przy drzwiach wejściowych, na froncie i tyłach ogrodu, czy na tarasie. Może to być właśnie wieniec na drzwiach, kilka ozdobnych dyń w koszu lub dużych samodzielnie stojących, donica z iglakami czy z wrzosami, a do tego nastrojowe świece w szklanych świecznikach lub w takich przeznaczonych na zewnątrz.

Jesiennych inspiracji do swoich wnętrz szukajcie na muratordom.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments