Choroby układu krążenia stanowią coraz większe zagrożenie. Co roku z ich powodu umiera około 178 tys. Polaków. Najlepsza profilaktyka to zdrowy styl życia i regularne badania. Z racji obchodzonego w kwietniu ogólnopolskiego Tygodnia dla Serca Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie zaprasza wszystkich chętnych do skorzystania z możliwości bezpłatnego sprawdzenia swojego pulsu w celu poszukiwania bezobjawowych zaburzeń rytmu serca.

W poniedziałek i wtorek (22-23 kwietnia) w godzinach od 8 do 14 na wszystkich zainteresowanych będą czekali członkowie Studenckiego Koła Naukowego przy Katedrze i Klinice Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Będzie można ich znaleźć w holu głównego budynku Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie. Studenci będą sprawdzać puls manualnie i za pomocą pulsoksymetru oraz szkolić, jak samemu, skutecznie i bez żadych urządzeń zmierzyć tętno.

Prawidłowy puls u dorosłego powinien mieścić się w przedziale 60-100 uderzeń na minutę. Normy tętna zależą od wielu aspektów. Na wartość wpływa wiek, kondycja fizyczna, a także przyjmowane leki.

Tydzień dla Serca w SPSK Nr 4 w Lublinie organizują Kliniczny Oddział Elektrokardiologii SPSK Nr 4 w Lublinie i Studenckie Koło Naukowe przy Katedrze i Klinice Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Źródło: SPSK 4 w Lublinie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments