27 grudnia ruszyły szczepienia personelu medycznego. Po 10 dniach w naszym regionie zaszczepiono 4872 osób.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej zaszczepiono 660 medyków, w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Chełmie 421, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie 863, w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu 486, w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie 258 i w Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. prof. M. Kaczyńskiego SP ZOZ w Lublinie 170. Łącznie, od 27 grudnia do 7 stycznia, w szpitalach podlegających pod Urząd Marszałkowski  w Lublinie, zaszczepiono 2858 osób.

Natomiast w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 zostało wyszczepionych 900 dawek. W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 było ich już nieco więcej, bo 1114 (stan na 8 stycznia 2021 r.) – Zamówionych jest kolejnych tysiąc dawek – zaznacza Wojciech Brakowiecki, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Zapisanych do szczepień jest również 3 tysiące studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. – Te szczepienia ruszą od poniedziałku – wyjaśnia. – Natomiast w tym momencie z pracowników zapisane są 603 osoby – dodaje.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments