Ulica Królewska zostanie zamknięta na odcinku od ul. Bajkowskiego do ul. Podwale. Z ul. Bajkowskiego kierowcy pojadą w lewo w ul. Lubartowską, a dojazd do posesji będzie odbywał się od ul. Wyszyńskiego.

Zamkniętym odcinkiem ul. Królewskiej przejadą jedynie pojazdy komunikacji miejskiej i taxi. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała każdorazowo od piątku od godz. 18.00 do niedzieli do końca dnia, we wszystkie weekendy od 31 maja do 29 września.

Przypominamy, że testowo w 2023 roku wprowadzono czasową organizację ruchu, polegającą na zamknięciu ul. Królewskiej na odcinku od ul. Bajkowskiego do ul. Podwale. Pilotażowe zmiany spotkały się z pozytywnym odbiorem ze strony mieszkanek i mieszkańców oraz osób odwiedzających nasze miasto, stąd decyzja o kontynuowaniu takiego rozwiązania również w tym roku.

Wyjątek stanowi najbliższy weekend (1-2 czerwca). W związku z organizacją Nocy Kultury w sobotę (1 czerwca) zostanie zamknięta ul. Królewska na odcinku od ul. Bajkowskiego do ul. Koziej dla wszystkich użytkowników ruchu, w tym również komunikacji miejskiej i taxi. Ulica będzie nieprzejezdna od godz. 16.00 w sobotę (1 czerwca) do zakończenia wydarzenia, czyli ok. godz. 4.00 w niedzielę (2 czerwca).

Źródło: Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments