Zaangażowali nauczycieli i pokazali nie tylko szkołę, ale też niezwykłą atmosferę, jaka w niej panuje. Uczniowie klasy artystycznej Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie stworzyli wyjątkowy teledysk, który można zobaczyć na YouTube.

Teledysk powstał w ramach promocji szkoły. – Pomysł od razu każdemu się spodobał, ale były pewne obawy związane z odbiorem tego projektu przez innych. Naszą ideą było ukazanie wizerunku nauczycieli, którzy budują klimat tej szkoły. Uczniowie oczywiście są bardzo ważni i stanowią fundament szkoły, ale jednak to nauczyciele ciągle w niej są i ciągle ją tworzą – mówi Marcel Ulewicz, uczeń klasy 3dl.

Nauczyciele zostali pokazani z trochę innej strony. – Chcieliśmy pokazać ich z dystansem i humorem, co jednocześnie bardzo się zgadza z ich charakterami – podkreśla Julia Zając, uczennica klasy 3 dl.

Uczniowie wykonali słynny utwór zespołu Queen pt. „Don’t stop me now”. – Z tym wyborem wiąże się pewna historia. Szukałem utworu po rankingach najbardziej pozytywnych piosenek i w każdym z nich właśnie ta piosenka była na pierwszym miejscu. Piosenka miała oddziaływać na innych i wzbudzać pozytywne emocje – wspomina Marcel. Uczniowie zgodnie zaznaczają, że utwór ten najlepiej potrafi oddać atmosferę szkoły.

– Odbiorca będzie wiedział, że nic nas nie zatrzyma – zaznacza Julia.

– Wybór utworu był najtrudniejszy, natomiast praca nad teledyskiem, wokalem i montażem przebiegały w fajnej atmosferze, a efekty naszej pracy przeszły nasze oczekiwania – dodaje Marcel Ulewicz.

Teledysk został wyreżyserowany przez Marcela Ulewicza. Za montaż dźwięku odpowiada Kacper Wróbel, a za nagranie i montaż Ewelina Sikora. Utwór Queen zaśpiewali Julia Zając, Ewa Jagiełło, Iga Rejmak i Marcel Ulewicz. Uczniowie nagranie stworzyli pod opieką Iwony Smyk, nauczyciela języka polskiego.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments