W czwartek (19 września) ulica Krótka w Lublinie zmieniła swój wygląd i stała się przestrzenią dla pieszych. Pojawiły się ławki i kwietniki. Powód? Od piątku do niedzieli w Lublinie w ramach Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbywać się będą liczne pokazy, warsztaty oraz wykłady.

Program Żywej Ulicy

PIĄTEK 20.09.2019, ul. Krótka

Cały dzień

Strefa gastronomiczna (od 17:00) – Food Truck Street Szef Burger, Food Truck Kuchnia Amerykańska, Bike Cafe, Lody “U lodziarza”,

Akcja ,,Drugie życie książki”- Przynieś swoją książkę i zostaw inną w zamian, aby dać jej drugie życie. Wymiana książek będzie możliwa przy rowerze cargo.

16:00 – 20:00

Strefa Ziko Dermo – Badanie trychologiczne skóry głowy oraz dermokonsultacje Pierre Fabre. Nie zabraknie rabatów i próbek. Dla dzieci – malowanie twarzy i kolorowe balony.

16:00 – 20:00

Konsultacje fryzjerskie – Eksperci salonu New Look doradzą jaka fryzura jest dla nas odpowiednia, a dodatkowo będą rozdawać rabaty na zabiegi w salonie.

17:00 – 20:00

Pokazy kulinarne – Restauracja Giuseppe zaprezentuje jak przygotować dania makaronowe oraz pyszne ravioli. Nie zabraknie opowieści o produktach, historii potraw i oczywiście degustacji.

17:00

Animacje dla dzieci – Barbara Księska profesjonalna wokalistka, tancerka fireshow i animator kultury zapewni doskonałe atrakcje dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. W programie: tworzenie baniek mydlanych, zabawy z chustą i tunelem animacyjnym, kręcenie kolorowych balonów, tory przeszkód.

18:00 – 19:00

Koncert zespołu Ethnopolia – Zespół pochodzący z Lublina, łączy muzykę folk i electronic. W ramach koncertu zostanie przedstawiona historia, tańce, opowieści i pieśni naszych przodków.

SOBOTA 21.09.2019

Cały dzień

Strefa gastronomiczna (od 10:00) Food Truck Street Szef Burger, Food Truck Kuchnia Amerykańska, Bike Cafe, Lody “U lodziarza”;

Wystawa Elektromobliności Od ulicy Fryderyka Chopina będzie można obejrzeć wystawę pojazdów zasilanych elektrycznie. Zaprezentowane środki transportu stanowią alternatywę dla pojazdów spalinowych, która sprzyja środowisku.

8:00 – 16:00

Strefa Ziko Dermo Od rana będzie można przebadać skórę twarzy, wziąć udział w dermokonsultacjach SVR, pokazie oczyszczania twarzy oraz przetestować makijaż dermokosmetykami na własnej skórze. Zapraszamy również dzieci na malowanie twarzy.

10:00

Zawody dla dzieci z deskorolki Jacek Harasimiuk znany jako Rdzawy Jaco, nauczyciel jazdy na deskorolce przeprowadzi warsztaty dla tych którzy chcą spróbować swoich sił.

12:00 – 13:00

Wykład Zero Waste Małgorzata Wołoszyn na facebookowej grupie Zero Waste Lublin motywuje 2,5 tysiąca użytkowników do życia w zgodzie z naturą. Opowie nam co nieco o tym stylu życia.

12:30

Pokazy deskorolkowe Jazda na deskorolce wraz z Jackiem Harasimiukiem oraz zawody na best trick Monument – Skateshop.

13:00 – 14:00

Wykład ,,Jak zapobiegać marnowaniu jedzenia?’’ – Jadłodzielnia Lublin

Sprawili, że mieszkańcy Lublina zaczęli ratować jedzenie przez zmarnowaniem dzieląc się jego nadmiarem. Jak dbać o to w swoim domu? Jak działa food sharing? Tego dowiecie się na wykładzie.

14:00 – 15:00

Dwa Słowa Teatr Improv Grupa lubelskich artystów, która przedstawi teatr improwizowany. To co zostanie przedstawione, zależy od Ciebie.

16:00 – 16:30 Pokaz Mody Dom mody Ada i Adam zaprezentuje pokaz najnowszych kolekcji marek znanych na całym świecie. Będa do nich należały: Riani, Pollini, Luisa Cerano, Coccinelle, Airfield, Margittes i inne.

16:30

Nathan Blue Początkujący muzyk z Lublina zaśpiewa przy dźwiękach gitary.

17:00

Koncerty

NIEDZIELA 22.09.2019

Cały dzień

Strefa gastronomiczna (od 10:00)

Food Truck Street Szef Burger, Food Truck Kuchnia Amerykańska, Bike Cafe, Lody “U lodziarza”

Akcja “Drugie życie książki”

Przynieś swoją książkę i zostaw inną w zamian, aby dać jej drugie życie. Wymiana książek będzie możliwa przy rowerze cargo.

10:00 – 12:30

Warsztaty Zero Waste

Małgorzata Wołoszyn, która założyła facebookową grupę Zero Waste Lublin nauczy nas jak przeobrazić niepotrzebną tekturę w piękny mebel.

12:30 – 14:00

Wykład Inspektora Bywaka

Inspektor Bywak, pasjonat natury i ornitologii opowie o życiu zwierząt w mieście. Po tym wykładzie każdy spacer będzie okazją do przyjrzenia się temu niezwykłemu światu, który nas otacza.

14:00

Występ Rytm i Melodia

Grupa dzieci ze szkoły muzycznej w Lublinie zaprezentuje pokaz taneczny.

15:00

Warsztaty florystyczneKwiaciarnia Fiore nauczy sztuki kompozycji kwiatów oraz tworzenia wianków.

17:00

Nathan Blue
Początkujący muzyk z Lublina zaśpiewa przy dźwiękach gitary.

17:30

Dwa Słowa Teatr Improv

Grupa lubelskich artystów, która przedstawi teatr improwizowany. To co zostanie przedstawione, zależy od Ciebie.

18:30

Zakończenie

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments