UMCS pobiegnie po lepsze jutro. Akademicki bieg charytatywny

0
157

11 maja 2023 r. o godz. 17 w Parku Akademickim Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbędzie się Akademicki Bieg Charytatywny UMCS „Po lepsze jutro”.

Ta sportowa inicjatywa stanowi formę wsparcia Dominiki Gorzkowskiej w walce z nowotworem złośliwym i kosztowną rehabilitacją. Dominika jest studentką I roku studiów II stopnia na kierunku geografia i na początku 2023 r. zdiagnozowano u niej ziarnicę złośliwą nazywaną inaczej chłoniakiem Hodgkina. 23- latka marzy o tym, aby dokończyć studia, a po nich rozpocząć pracę jako nauczycielka geografii oraz przyrody. Na drodze do wymarzonego celu pojawiły się jednak komplikacje finansowe związane z chorobą – kosztowne wizyty lekarskie, niezbędne leki i dojazdy do kliniki na wlewy chemioterapii, a także specjalistyczna dieta onkologiczna, zakup peruki czy wsparcie psychologiczne. Stąd pomysł zorganizowania specjalnego eventu, podczas którego wspólnota uczelni oraz inne zainteresowane osoby, będą mogły wspomóc Dominikę.

– Chcemy, aby bieg był wydarzeniem, które zachęci środowisko akademickie UMCS do aktywnej, bezinteresownej pomocy. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by nadać mu specjalny charakter. Dla pierwszych 100 uczestników, którzy po pokonaniu wymagającej technicznie i krętej, pięciokilometrowej trasy w Parku Akademickim UMCS przekroczą linię mety, przygotowaliśmy ręcznie wykonane ceramiczne medale – informują organizatorzy i zapowiadają, że w ramach wydarzenia planują również charytatywny spacer na ok. kilometrowej pętli. W dniu biegu odbędzie się także licytacja cennych pamiątek sportowych, otrzymanych od wybitnych reprezentantów Polski, a każdy z uczestników wydarzenia będzie miał szansę wygrać jedną z wielu nagród rzeczowych, ufundowanych przez różne firmy i organizacje.

Każdy zainteresowany udziałem w biegu dołoży swoją cegiełkę do wsparcia leczenia Dominiki. Zgłoszenia należy dokonywać poprzez formularz dostępny na stronie umcs.pl. Z kolei na portalu zrzutka.pl – https://zrzutka.pl/cn47ux  cały czas trwa również zbiórka koleżeńska na wsparcie leczenia oraz rehabilitację Dominiki.

Akademicki Bieg Charytatywny UMCS „Po lepsze jutro” to projekt, który powstał w ramach przedmiotu Organizacja i bezpieczeństwo imprez sportowo-rekreacyjnych na kierunku turystyka i rekreacja, prowadzonego przez dra Grzegorza Gajka i dr Katarzynę Mięsiak-Wójcik na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS.  Współorganizatorami wydarzenia są: Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS, Centrum Kultury Fizycznej UMCS oraz Akademia Odkrywców Sportu UMCS.

Szczegółowe informacje dotyczące inicjatywy są na bieżąco uaktualniane na fanpage’u Akademickiego Biegu Charytatywnego UMCS „Po lepsze jutro”: https://www.facebook.com/people/Akademicki-Bieg-Charytatywny-UMCS-Po-lepsze-jutro/100091447358918/

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments