„Naszym Seniorom na Święta” to akcja społeczna organizowana przez UMCS we współpracy ze środowiskiem Klastra Lubelska Medycyna, którego uczelnia jest aktywnym członkiem. Akcja ma na celu zbiórkę trwałej żywności, środków higieny osobistej oraz drobnych upominków, które zostaną przekazane seniorom znajdującym się w domach pomocy społecznej w Lublinie.

– Mając na uwadze aktualnie panującą sytuację epidemiczną, brak możliwości bezpiecznego przemieszczania się seniorów ze względu na ryzyko zakażenia koronawirusem, ograniczony kontakt z innymi osobami, w tym najbliższymi i w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, postanowiliśmy być bliżej osób starszych. Niech drobne upominki, które dla nich przygotujemy, będą wyrazem naszej sympatii i troski – tłumaczy Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.

Wolontariusze przekażą wszystkie zebrane artykuły domom pomocy społecznej z Lublina. Dary są zbierane na parterze rektoratu UMCS do 8 stycznia.

Zbierana jest trwała żywność, między innymi konserwy (np. tuńczyk, pasztet drobiowy lub mięsne), ciastka pakowane, czekolady, cukierki np. owocowe, ziołowe, miętowe, przekąski słone (paluszki, krakersy), herbaty, kawa zbożowa, kawa naturalna, soki naturalne niesłodzone, ciasteczka maślane, biszkopty, galaretki, kisiele, zdrowe przekąski, ciepłe skarpety, książki, kosmetyki (kremy nawilżające, szampony, płyny do kąpieli), koce i misie-przytulanki.

W ramach akcji uniwersytet zachęca również studentów oraz wszystkich zainteresowanych, aby w ramach wolontariatu aktywnie włączyli się w pomoc pensjonariuszom także w formie rozmów telefonicznych. Chętni mogą zgłosić się poprzez formularz zgłoszeniowy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments