Tegoroczne juwenalia to w większości imprezy łączone. Po raz kolejny wspólną imprezę organizują Uniwersytet Medyczny z WSPiA, a wieloletni duet powiększy się o UMCS. Podobnie jak w ubiegłych latach wspólne koncerty planują także Feliniada i WSEIada. Przy samodzielnych wydarzeniach pozostały Politechnika Lubelska i KUL.

Dni Kultury Studenckiej od kilku lat przechodzą metamorfozę. Jak na prawdziwą integrację przystało, uniwersytety coraz częściej decydują się na przeróżne kombinacje i łączą siły, zamiast pozostawać przy robieniu samodzielnych wydarzeń, jak to było jeszcze kilka lat temu. I choć nie oznacza to wcale, że zaproszono do Lublina więcej artystów albo imprezy potrwają dłużej, wspólne koncertowanie sprawdza się i cieszy się wysoką frekwencją. W tym roku po raz kolejny swoje siły połączą także WSEI i Uniwersytet Przyrodniczy.

– Od kilku lat w ramach Feliniady i WSEIady odbywa się jedna, wspólna impreza na Felinie. Gdyby taka formuła się nie sprawdziła, nie decydowalibyśmy się na dalszą współpracę. Jednak dotychczas nasza impreza miała wysoką frekwencję, a obecni na niej goście byli zadowoleni – wyjaśnia Michał Dzieciuch z Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UP.

Feliniada i WSEIada tradycyjnie zagrają na Felinie w dniach 18-19 maja 2019. – Zielone tereny na Felinie są sprawdzone i nie przeszkadzają tak bardzo jak koncerty grane w centrum miasta. Zapewniamy także, że dołożymy wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom naszej imprezy – podkreśla Bartosz Siuda z Samorządu Studenckiego WSEI.

Każdy dzień Feliniady i WSEIady będzie poświęcony innemu gatunkowi muzycznemu. Przeważać będzie hip-hop i disco polo. Ponadto nie zabraknie wydarzeń towarzyszących, takich jak Bieg UP na 5!, TRiP na Podhale czy Konkurs Talentów – LEVEL-UP!

Z kolei na samodzielną organizację tegorocznych juwenaliów zdecydowały się ponownie KUL oraz Politechnika Lubelska.

– Nie chcieliśmy rezygnować z corocznego korowodu studenckiego, który przejdzie ulicami miasta 8 maja. Dlatego też koncerty Politechniki rozpoczną się 8 maja zaraz po korowodzie i potrwają trzy dni, aż do soboty 11 maja. Zapraszamy studentów wszystkich lubelskich uniwersytetów do włączenia się w korowód oraz wspólnej zabawy podczas koncertów – kwituje przedstawiciel Politechniki Lubelskiej, Tomasz Pieńkosz.

Nie są jeszcze znani artyści, którzy odwiedzą Lublin podczas Juwenaliów 2019. Informacje na ten temat mają się pojawić w marcu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments