Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie podpisał list intencyjny dotyczący współpracy z kolejną lubelską szkołą średnią – Zespołem Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów. Wcześniej takie porozumienia z uczelnią podpisały również III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej oraz Technikum Przemysłu Spożywczego w Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. Gen. Franciszka Kleeberga.

– Inicjatywa Miasta Lublin to bardzo ważny krok, by zachęcić absolwentów szkół ponadpodstawowych do podjęcia studiów na lubelskich uczelniach i związania swojej kariery i przyszłości z naszym miastem. Praktyczny wymiar współpracy lubelskich szkół z Uniwersytetem Przyrodniczym pozwoli naszym uczniom brać udział w wykładach, warsztatach i korzystać z laboratoryjnej bazy uczelni oraz wiedzy i kompetencji pracowników naukowych – mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina ds. oświaty i wychowania.

Współpraca zakłada udział wykładowców Uniwersytetu Przyrodniczego w zajęciach dydaktycznych prowadzonych w formie wykładów i warsztatów dla najlepszych uczniów szkół. Odbywać się to będzie przede wszystkim w zakresie przedmiotów przyrodniczych i technicznych. List intencyjny nie określa ram czasowych trwania przedsięwzięcia, ale zobowiązuje strony do corocznej weryfikacji zakresu i zasad współpracy.

– Będzie to również wymierna korzyść dla obu stron, uczniowie otrzymają pomoc na najwyższym poziomie m.in. w zakresie przygotowania do matury czy olimpiad, natomiast uniwersytet – szansę na najlepszych studentów. W Lublinie co roku mamy około 5 tysięcy maturzystów, więc wspólnie zadbajmy o to, by to w naszym mieście i na naszych uczelniach rozwijali swój potencjał – dodaje wiceprezydent.

Źródło: Biuro prasowe UM Lublinie

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments