VI Ogólnopolski Zlot Rowerów Towarowych Lublin 2020 (program)

0
431

Rowery towarowe będziemy mogli zobaczyć w Lublinie w weekend (4-6 września) w ramach VI Ogólnopolskiego Zlotu Rowerów Towarowych. Wydarzenie gościć będzie w centrum miasta, jak i nad Zalewem Zemborzyckim. Początek w piątek (4 września) o godzinie 18.

Zlot rowerów cargo odbędzie się po raz szósty. Aby wziąć udział w zlocie nie trzeba posiadać własnego roweru. Wziąć w nim może udział każdy miłośnik tego typu roweru.

Uczestnicy zlotu większość czasu spędzą nad Zalewem Zemborzyckim. To właśnie tam, wezmą udział w rowerowych wyścigach, ognisku, a także specjalnie zorganizowanym pikniku. Wśród licznych atrakcji znajdzie się również śniadanie na trawie w Ogrodzie Saskim, spacer po Starym Mieście oraz gra terenowa.

Rowery towarowe nieco różnią się od tych, którymi poruszamy się na co dzień. Zazwyczaj mają one po trzy koła, a niektóre z nich wymagają wspomagania elektrycznego. Wszystkie jednak są wyposażone w skrzynię, która umożliwia przewóz dowolnego ładunku. Można nim odwieźć zarówno dzieci, jak i przywieźć ciężkie zakupy.

Rejestracja uczestników będzie możliwa w pierwszym tygodniu sierpnia.

Program

Piątek (4 września)

18:00 – Spacer po Starym Mieście z rowerowym Przewodnikiem Inspiracji
20:00 – nieoficjalny Beforek

Sobota (5 września)

11:00 – rozpoczęcie rejestracji (plac Litewski)
12:00 – pokazy rowerów towarowych
13:00 – przejazd rowerowy nad Zalew Zemborzycki
15:00 – rozpoczęcie pikniku nad Zalewem: wyścigi cargo, gra terenowa, animacje dla dzieci, warsztaty i strefa chilloutu i wymiany doświadczeń
19:00 – Cargo Opowieści
20:00 – ognisko dla uczestników zlotu

Niedziela (6 września)

10:00 – śniadanie na trawie w Ogrodzie Saskim
11:00 – blok ponadprogramowych atrakcji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments