Już w najbliższą sobotę, 19 maja, odbędzie się VII Lubelskie Spotkanie przy Kominku z grą Hearthstone. Impreza odbywa się w Klubie Silence przy ulicy Radziszewskiego 8 na miasteczku akademickim. 

Eventy e-sportowe to wydarzenia, podczas których rozgrywane są profesjonalne turnieje gier komputerowych. Hearthstone jest kolekcjonerską grą karcianą stworzoną przez firmę Blizzard, twórcę takich tytułów jak: Diablo, World of Warcraft, Starcraft czy Overwatch.

Co właściwie dzieje się na eventach Hearthstone Fireside Gathering?

– Spotkania przy Kominku są organizowane, by gracze przekonali się, że gra łączy ludzi również w realnym świecie. U nas spotykają się osoby, które znały się nawet kilka lat, wspólnie grając nie tylko w Hearthstone’a, ale także w inne gry Blizzarda i nie tylko – opowiada główny organizator, Maciej Bryła. – To tutaj mogą zobaczyć się po raz pierwszy. Na ogół gracze raczej nie spotykają się poza ekranem komputera, ale gdy tylko damy im ku temu okazję, chętnie wychodzą z domu, by wspólnie przeżywać (e)sportowe emocje.

Przygodę z popularną karcianką rozpoczyna się od skompletowania kart i stworzenia odpowiedniej dla siebie talii. Rozgrywkę prowadzimy jako jeden z dziewięciu bohaterów. Każdy z nich ma unikalną moc specjalną i karty odpowiadające swojej klasie. Gra zdobywa uznanie wśród osób o różnym wieku, wykształceniu i zainteresowaniach.

– Przyjeżdżają do nas ludzie z samego Lublina, ale także spoza miasta. Mam graczy z Lubartowa, Świdnika, Piotrkowa Trybunalskiego, a także z Warszawy, Włodawy, czy Poznania – mówi organizator. – Na każdym spotkaniu widzimy zarówno uczniów i studentów, jak i całe rodziny z dziećmi. Miło jest patrzeć na to, jak wspólna pasja łączy ludzi niezależnie od ich wieku.

Spotkania odbywają się systematycznie. Najbliższe terminy to: 19 maja, 26 maja oraz 2 czerwca. W najbliższą sobotę spotkanie rozpocznie się o godz. 12 w Klubie Silence. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Fot. Hearthstone – Maciej Bryła

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Angela
Angela
3 lat temu

Czekam na więcej artykułów o Lubelski esporcie