W trakcie podróży komunikacją miejską, pasażerowie mogą usłyszeć zapowiedzi głosowe w wykonaniu znanych osób dotyczące komunikacji miejskiej i pierwszej pomocy. Jest to kontynuacja wspólnego przedsięwzięcia ZTM w Lublinie, MPK Lublin oraz Fundacji Primum Auxilium w ramach akcji potrafiszpomoc.pl.

W ubiegłym roku w przestrzeni miejskiej, w tym na przystankach i w pojazdach komunikacji miejskiej, pojawiły się naklejki z kodem qr, który odsyła do instrukcji pierwszej pomocy.

Zapowiedzi głosowe w lubelskich pojazdach komunikacji miejskiej, w wykonaniu znanych osób, między innymi Wojtka Cugowskiego, lubelskiej piosenkarki Marie, czy też członków kabaretu Ani Mru Mru, na temat pierwszej pomocy i komunikacji miejskiej to kolejna odsłona akcji, której celem jest promowanie udzielania pierwszej pomocy, a jednocześnie pokazanie, jak ważna, a zarazem nieskomplikowana jest pomoc innym.

Inicjatywa ta to również wstęp do obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, które odbywają się w tym roku pod hasłem „Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments