W poniedziałek (11 maja) na terenie Vivo!Lublin odbędą się testy robota dezynfekującego NOYEN. Robot został stworzony we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie oraz firmą Mobile Industrial Robots z Danii, czyli światowym liderem w automatyzacji opartej na pracy robotów mobilnych i współpracujących.

Lubelska firma NOYEN od wielu lat zajmuje się produkcją urządzeń myjących i środków chemicznych. Dezynfekcja przestrzeni publicznej oraz odpowiedni do tego celu dobór urządzenia to obecnie priorytetowe kwestie, nad którymi pracuje marka.

Wspólnie z pracownikami Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz firmą Mobile Industrial Robots z Danii marka NOYEN stworzyła robota do dezynfekcji powierzchni publicznych. Maszyna pomyślnie przeszła szereg badań w nowoczesnym laboratorium. Teraz przyszła kolej na testy w warunkach rzeczywistych. Do tego celu swoją powierzchnię użyczy centrum handlowe VIVO! Lublin, w którym robot dezynfekujący zaprezentuje swoje możliwości. Badania te mają na celu sprawdzenie zaproponowanych przez naukowców rozwiązań.

Fot. Materiały VIVO! Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments